Akcionáři WD a SanDisku schválili spojení obou společností

Velká akvizice v hodnotě 19 miliard dolarů byla schválena drtivou většinou hlasů na obou stranách. Spojená portfolia obou výrobců pokryjí prakticky celý trh úložišť.

Akcionáři WD a SanDisku schválili spojení obou společnostíVypadá to, že akvizici SanDisku ze strany společnosti Western Digital (WD) už nestojí nic v cestě. Dohodu v hodnotě 19 miliard dolarů odhlasovali akcionáři obou firem, a to drtivou většinou hlasů (90 % u WD a 98 % u SanDisku). K dokončení akvizice by mělo dojít v průběhu druhého kvartálu.

Tato kombinace spojí dvě úžasné firmy a kultury, které mají ideální předpoklady pro to, aby společně využívaly příležitostí k růstu v našem rychle se rozvíjejícím odvětví,“ uvedl CEO WD Steve Milligan.

O jaké kombinaci to mluví? SanDisk je předním výrobcem úložišť využívajících flashovou paměť NAND (SD karty, SSD apod.), zatímco WD je výrazným hráčem na poli klasických pevných disků (HDD). Společně obě firmy pokryjí prakticky kompletní trh úložišť.

Důležitá je i Milliganova zmínka o rozvíjejícím se odvětví. Světem IT v současnosti hýbou nové trendy, zejména internet věcí, cloud, ale i nositelná elektronika. Bez úložišť se neobejde žádný z těchto nových (nebo relativně nových) segmentů a v poslední době můžeme pozorovat velkou aktivitu v oblasti investic a akvizic.

Koupě SanDisku bude jednou z velkých akvizic letošního roku, byť – stejně jako všechny ostatní – zůstane ve stínu obrovského obchodu, kde Dell odkoupí EMC za 67 miliard dolarů. I tato dohoda byla nedávno definitivně stvrzena.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Western Digital, SanDisk

Komentáře