Agora se stává spoluvlastníkem Aukro.cz

Největší český aukční a obchodní portál Aukro.cz má nové vlastníky, mezi nimi svého zakladatele Václava Lišku, firmu Agora Development a konzultanty BDO Advisory.

Agora se stává spoluvlastníkem Aukro.czTransakce, jejíž výše nebyla zveřejněna, má být dokončena do konce tohoto roku. Novými vlastníky 100 % podílu ve společnosti Aukro.cz se stalo několik českých investorů, mezi nimi i zakladatel tohoto obchodního portálu.

Aukro.cz uvádí, že nyní registruje 3,8 mil. uživatelů a ročně zprostředkuje transakce za miliardy korun.   

Největší podíl v Aukru získal Václav Liška, který před 13 lety Aukro.cz založil při studiu vysoké školy. „Na Aukru velmi rychle prodáte či nakoupíte nové i použité zboží a náklady i časové zatížení jsou oproti jiným cestám nesrovnatelné,“ sdělil jeho zakladatel v oznámení.

Čtvrtinový podíl v Aukru nabývá společnost Agora Ddevelopment, která se svými sesterskými společnostmi Agora DMT a Agora Plus působí jako distributor spotřební elektroniky, IT technologií, mobilní techniky a fototechniky na českém a slovenském trhu.

Investicí do Aukra získáváme dosud chybějící obchodní kanál, který nás významně posune v nabídce služeb našim dodavatelům,“, uvedl Josef Javora, člen představenstva společnosti. 

Třetím spoluvlastníkem je poradenská společnost BDO Advisory, jejíž partneři Petr Kymlička a Radovan Hauk prostřednictvím firmy Equity Partners v Aukru získávají čtvrtinový podíl, a rozšíří tak své investice v oblasti e-commerce.

Minulý rok poradenská firma koupila v ČR výrobce e-shopů NetDirect a vstoupila do start-upu Persoo, který poskytuje personalizaci předním českým e-shopům.

Zdroj: Aukro.cz

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře