Agora DMT začala nabízet Digital BitBox, hardwarovou peněženku na kryptoměny

Kompaktní zařízení, které v současnosti podporuje Bitcoin a Ether, má podle Agory představovat nejbezpečnější způsob pro uchovávání kryptoměn, zejména díky tomu, že soukromé klíče nikdy neopustí jeho úložiště.

Agora DMT začala nabízet Digital BitBox, hardwarovou peněženku na kryptoměnySpolečnost Agora DMT rozšířila své portfolio o hardwarovou peněženku Digital BitBox, která má nabídnout maximální úroveň zabezpečení pro kryptoměny v kompaktním, diskrétním a robustním provedení. BitBox v současnosti podporuje Bitcoin a Ether a počítá se s rozšířením podpory i na další kryptoměny.

Distibutor uvádí, že BitBox představuje nejbezpečnější způsob správy kryptoměn, protože soukromé klíče odemykající přístup k coinům a historii transakcí nejsou dostupné prostřednictvím internetu nebo externích zařízení, nýbrž nikdy neopustí samotnou peněženku.

Použití BitBoxu má být stejně jednoduché jako použití klíče pro otevření vchodových dveří. Zařízení funguje tak, že vytvoří peněženku v aplikaci a automaticky vytvoří její zálohu na microSD kartu. Samozřejmostí je podpora dvoufázového ověření.

V případě ztráty nebo poškození BitBoxu lze peněženku obnovit – včetně přístupu ke všem finančním prostředkům a transakcím – ze zálohy na microSD kartě v kombinaci s heslem. Po inicializaci stačí kartu uložit samostatně na bezpečné místo mimo BitBox.

V případě krádeže microSD karty se zálohou nebude mít útočník dostatečné informace pro obnovení peněženky nebo přístup k finančním prostředkům. Toto je podle Agory hlavní odlišností oproti jiným hardwarovým peněženkám, které vyžadují při nastavování zařízení zápis přístupové fráze.

Zdroj: Agora DMT

Úvodní foto: Agora DMT

Komentáře