Adastra v ČR v tržbách v roce 2017 překonala miliardovou hranici

Obrat společnosti Adastra Group v ČR se loni vyšplhal na 1,055 miliardy korun. Na výsledku se podílela zvýšená poptávka v České republice, rostoucí objem zahraničních projektů realizovaných z ČR i rozvoj nových oblastí jako je umělá inteligence a vývoj mobilních aplikací.

Adastra v ČR v tržbách v roce 2017 překonala miliardovou hraniciSpolečnost Adastra Group na českém trhu poprvé překonala hranici jedné miliardy korun, když její obrat vzrostl z 800,3 milionu Kč v roce 2016 o 32 % na 1,055 miliardy korun v roce 2017

Příjmy loni zvýšila i celá mezinárodní skupina Adastra Group, a to meziročně o 17 % z 2,586 miliardy Kč na 3,018 miliardy korun. Tí poprvé tak překonala hranici tří miliard.

Poradenská společnost uvádí, že se loni zaměřila kromě tradičních oblastí i na internet věcí, umělou inteligenci a vývoj mobilních aplikací.

Během roku 2017 dokončila akvizici společnosti Anywhere Mobile Apps., která vyvíjí mobilní aplikace a nyní působí pod obchodní značkou adastra.one.

Dále Adastra koupila 50% podíl ve společnosti Blindspot Solutions, která se specializuje na oblast umělé inteligence a strojového učení.

Těmito akvizicemi posílila svou pozici v oblasti informačního managementu a digitalizace a rozšířila své tradiční portfolio zahrnující datové sklady, business intelligence, big data a aplikační vývoj.

Do svého týmu přijala Adastra Group v ČR přes 150 nových spolupracovníků a jejich počet překročil 550 konzultantů. V rámci celé skupiny Adastra Group se loni počet zaměstnanců zvýšil na 1500.

Zdroj: Adastra

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře