Adastra Group kupuje 50% podíl v Blindspot Solutions

Adastra si díky akvizici rozšířila portfolio o nové strategické oblasti digitalizace včetně umělé inteligence a strojového učení, zatímco Blindspot Solutions získá impuls k dalšímu růstu.

Adastra Group kupuje 50% podíl v Blindspot SolutionsTechnologická konzultační společnost Adastra Group oznámila, že koupila 50% podíl ve firmě Blindspot Solutions, která se specializuje na oblast umělé inteligence a strojového učení. Adastra uvádí, že prostřednictvím akvizice posiluje svou pozici v oblasti informačního managementu a digitalizace. 

Spojení s Blindspot Solutions je pro nás velký krok do budoucnosti. Strategicky doplňuje naše portfolio služeb v oblasti digitalizace a informačního managementu. Nyní máme komplexní portfolio služeb, které pomohou našim klientům stát se leadery ve svém oboru,“ uvedl Pavel Kysela, generální ředitel Adastra ČR. 

Díky akvizici nyní Adastra pokrývá oblasti od datových skladů, business intelligence, internetu věcí a velkých dat až po umělou inteligenci, strojové učení a vývoj mobilních aplikací. Blindspot Solutions za čtyři roky své existence zrealizovala desítky projektů pro startupy i velké firmy v České republice i v zahraničí.

Na fotografii zleva: Štěpán Kopřiva, CTO a spoluzakladatel Blindspot Solutions, Ondřej Vaněk, CEO a spoluzakladatel Blindspot Solutions, Pavel Kysela, generální ředitel Adastra ČR, Michal Pěchouček, CSO a spoluzakladatel Blindspot Solutions

Zdroj: Adastra Group

Úvodní foto: Adastra Group

Komentáře