Active 24 přesouvá primární data centrum pod České Radiokomunikace

ACTIVE 24 po deseti letech mění poskytovatele primárního datového centra a stěhuje se z CE Colo do datového centra DC Tower, provozovaného Českými radiokomunikacemi.

Active 24 přesouvá primární data centrum pod České RadiokomunikaceMigrace primárního datového centra Active 24 do DC Tower v Praze pod žižkovskou věží bude probíhat postupně od června do září 2014

České radiokomunikace jsme si jako vítěze náročného výběrového řízení vybrali zejména proto, že nám nabídli nejvyšší technologický standard za přijatelných podmínek. Jejich datové centrum má dostatek volných kapacit pro růst a jejich zájem o nás byl, oproti konkurenci, znatelně vyšší. DC Tower splnilo také podmínky přítomnosti českého peeringového uzlu NIX.CZ a možnosti propojení s dalšími internetovými providery. Také smluvní podmínky a garance dodržení kvalitativních parametrů provozu byly ze strany Českých radiokomunikací nejlepší,“ shrnul v oznámení důvody výběru technický ředitel Zdeněk Brůna.

Pro více jak 90% z nich (zákazníků) bude stěhování znamenat výpadek buď zcela neznatelný, nebo v řádu několika málo minut,“ uvedlo Active 24 v oznámení.

Firma pro klienty připravila web tower.active24.cz s informacemi o probíhajícím projektu. Na webu mají být zveřejňovány novinky, přesnější migrační plán, informace o průběhu stěhování, informace o technickém zázemí nového datového centra – úroveň TIER, napájecí systém, chladící systém, bezpečnost a monitoring nebo datové připojení, atd.

Přesunem data centra se má zvýšit propustnost záložního připojení do páteře českého internetu (NIX.CZ) desetinásobně, namísto stávajícího 1 Gbps je nyní i sekundární datové centrum připojeno rychlostí 10 Gbps.

Generační obměnou a upgradem údajně projdou rovněž všechny core switche (nově všechny full 10 Gbps), většina access switchů a také část serverových technologií. Všechny technologie mají být v novém datovém centru dvouzdrojové, zdroje jsou vyměnitelné za chodu.

Zdroj: Active 24Komentáře