Acronis ocenil nejlepší partnery roku 2016 a očekává růst poptávky po zálohování

Anketa mezi prodejci řešení Acronis přinesla optimistický výhled pro vývoj českého trhu v roce 2017, zároveň poukázala na potenciál cloudových úložišť a nebezpečí ransomwaru.

Acronis ocenil nejlepší partnery roku 2016 a očekává růst poptávky po zálohováníSpolečnost Acronis ocenila na každoročním setkání své nejlepší partnery. Partnerem roku 2016 se stala společnost Algorit Czech, cenu MSP Partner roku 2016 si odnesla společnost TaNET West a ocenění Nejaktivnější partner roku 2016 získala společnost ABB.

Acronis zároveň využil setkání k uspořádání ankety. Na základě odpovědí partnerů společnost očekává, že i v roce 2017 bude na českém trhu růst poptávka po řešeních zálohování dat a řešení pro sdílení a synchronizaci souborů.

Respondenti dále uvedli, že ačkoliv velká většina zákazníků (88 %) stále preferuje zálohování do lokálního úložiště, cloud podle nich bude patřit mezi potenciálně nejpřínosnější technologie.

Jako nejrizikovější trendy pro rok 2017 pak prodejci nejčastěji uváděli ransomware a sociální sítě, mezi největší výzvy v oblasti sdílení a synchronizace dat zase zařadili roztříštěnost informací a nízkou úroveň jejich zabezpečení.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: Acronis

Komentáře