Acronis: Loňské kybernetické útoky zvýšily zájem o Disaster Recovery

Prodejci v České republice hlásí vyšší poptávku i úspěšné implementace řešení Acronis Cyber Disaster Recovery. Zájemci jsou zejména organizace působící ve zdravotnictví a automotive.

Acronis: Loňské kybernetické útoky zvýšily zájem o Disaster RecoverySpolečnost Acronis uvádí, že v roce 2020 zaregistroval významně vyšší zájem o své řešení kybernetické ochrany a obnovy po havárii. Také čeští prodejci řešení Acronis vloni úspěšně nasadili a zprovoznili Disaster Recovery u svých zákazníků.

Hlavní vlna zájmu o Disaster Recovery přišla začátkem loňského roku, krátce po útocích na Nemocnici v Benešově a na společnost OKD,“ vysvětluje Petr Čáp, jednatel společnosti Algorit, která je prodejcem řešení Acronis na českém trhu.

Řešení Disaster Recovery je v ČR podle Acronisu především organizacemi, kde jakýkoliv výpadek provozu přináší velké problémy a ztráty – zejména pak zdravotnickými zařízeními a výrobními firmami z odvětví automotive. 

Právě tyto organizace poptávají zejména hybridní variantu, tedy nasazení on-premise i v cloudu, umožňující obnovu provozu v řádu minut.

Podle nedávné studie společnosti Acronis bude rok 2021 ve znamení kybernetických útoků cílených na zašifrování dat a vydírání pod hrozbou jejich ztráty či zveřejnění,“ nastiňuje Štěpán Bínek, zodpovědný za prodej cloudových řešení Acronis ve společnosti Zebra Systems.

Organizace, jež jsou kriticky závislé na neustále dostupnosti dat či spravují citlivé osobní informace, jsou přirozeně hlavním cílem těchto útočníků,“ dodává.

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: © PixBox - Fotolia.com

Komentáře