Acomware: Do letošního Black Friday se zapojí tři pětiny e-shopů

Jelikož e-shopy jako jedny z mála neomezila epidemie koronaviru, odborníci očekávají, že vysoká poptávka nebude tlačit prodejce k tak výrazným slevám jako v minulosti. I tak se ale do akce zapojí přes 60 % internetových obchodů.

Acomware: Do letošního Black Friday se zapojí tři pětiny e-shopůSpolečnost Acomware informuje, že slevová akce Black Friday letos připadá na pátek 27. 11., v Česku však začala již počátkem tohoto měsíce. Prodejci elektroniky přitom patří mezi první, kteří nabídli výhodnější ceny.

Acomware odhaduje, že v nejbližších dnech se k nim připojí přes 60 % dalších obchodů. Průměrná sleva na zboží bude letos nižší než v minulosti, aktuálně se pohybuje mezi 25 až 40 %. Její výše navíc podle odborníků může být zkreslující.

Slevy mohou trvat až měsíc

Nejčastějším zbožím, které budou moci letos Češi pořídit se slevou, bude dle Acomwaru již tradičně elektronika a oblečení. Českým specifikem je pak doba trvání uvedených slev – zatímco v USA se akce váže k „černému pátku“, čeští prodejci ji využívají mnohem častěji.

„Black Friday se bohužel stal symbolem slev kdykoliv, kdy se to prodejci hodí. Třeba v červenci. [...]Délka akce nahrazuje její výhodnost, protože slevy často nejsou příliš významné,“ říká David Vurma ze společnosti Acomware.

Často uvádějí slevy přes 50 procent, někdy až 80 procent. Tak vysoká sleva se ale týká jen promile zboží. V současné chvíli se v hlavních nabídkách, které prodejci zveřejnili, pohybuje průměrná sleva mezi 25–40 procenty,“ upřesňuje.

Pandemie nenutí e-shopy významně zlevňovat

Acomware upozorňuje, že e-shopy jsou jedním z mála nákupních míst, které není omezeno současnou epidemií koronaviru. A právě vysoká poptávka netlačí prodejce k tak významným slevám jako v minulých letech.

Proto očekáváme, že výše reálných slev bude letos u Black Friday nabídek nižší než v minulosti,“ říká Vurma. Problémem může být také omezené množství některé elektroniky, zejména notebooků, konzolí a televizí, ale také sluchátek nebo webkamer.

Zdroj: Acomware
Úvodní foto: © adrian_ilie825 - Fotolia.com

Komentáře