Acer vykázal nejlepší výsledky za posledních sedm let

Na silném nárůstu zisku se postaraly především herní produkty, které zaznamenaly 100% růst obratu a tvořily desetinu celkových příjmů. Aceru se však dařilo i v dalších segmentech, například v komerčních noteboocích nebo cloudu.

Acer vykázal nejlepší výsledky za posledních sedm letSpolečnost Acer vykázala ve třetím kvartálu 2017 obrat ve výši 2,01 miliardy dolarů a zisk po zdanění ve výši 48,2 milionu dolarů. První ukazatel se meziročně zvýšil o 3,4 %, zatímco druhý vyrostl na více než pětinásobek loňského výsledku.

Vyššího zisku výrobce naposledy dosáhl před bezmála sedmi lety. Aceru ve třetím kvartálu výrazně pomohly herní produkty, které vykázaly dvojnásobný obrat než o rok dříve a tvořily desetinu celkového obratu.

Silně rostly také příjmy z některých dalších segmentů: komerční notebooky posílily o 40 %, rostly chromebooky o 27 % a produkty v oblasti clodu a elektronického byznysu si polepšily o 30 %.

Největší část příjmů Aceru pocházela ve třetím kvartálu z regionu EMEA, konkrétně 39 %. Dalších 33 % pocházelo z jeho domácího regionu APAC a o zbylých 29 % se postarala Severní a Jižní Amerika.

Zdroj: ChannelEMEA

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře