Acer se vrátil do černých čísel

Taiwanský výrobce zaznamenal v prvním čtvrtletí nepatrný zisk ve výši přibližně 657 tisíc Kč. Pořád jej však trápí klesající obrat.

Acer se vrátil do černých číselSpolečnost Acer se po třech kvartálech v červených číslech vrátila v letošním prvním čtvrtletí k zisku, jakkoliv tento činil 1 milion taiwanských dolarů, tedy přibližně 657 tisíc korun, a ve stejném období v loňském roce byl 515x vyšší.

Pro Acer, který byl během loňského roku tvrdě zasažen poklesem PC trhu a zažil krizi v nejvyšším managementu, je to však přesto dobrá zpráva.

O tom, že společnost ještě není z nejhoršího venku, však svědčí klesající obrat. Ten v prvním čtvrtletí dosáhl výše 76,7 miliardy taiwanských dolarů, což značí 16,6% pokles v mezirčním srovnání. Acer dále zaznamenal 20% pokles prodeje PC.

Acer se potížím na poli PC snaží čelit expanzí do dalších segmentů, například do mobilních zařízení, případně do oblasti nositelné elektroniky, kde nedávno uvedl svou první vlaštovku v podobě náramku Liquid Leap.

Společnost se rovněž pustila do oblasti softwaru a služeb a představila vlastní službu privátního cloudu. Tu chce ideálně prodávat v balíčcích se svým hardwarem.

Zdroj: Acer

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře