Acer chce s herními stroji Predator „obsadit nové světy“

Společnost Acer uvádí na trh kompletní produktovou řadu herních zařízení a periferií. Čím chce oslovit segment hráčů?

Acer chce s herními stroji Predator „obsadit nové světy“
Nové herní portfolio Acer Predator zahrnuje notebooky, desktopy, monitory, tablet a připravuje se i smartphone.

Široké portfolio pod agresivním subbrandem Predator podtrhuje slogan „Conquere new worlds“. Acer si chce jednoduše urvat kus z herního segmentu, kterému analytici v posledních letech stále předpovídají další růst.

Herní notebook Acer PredatorAcer u herních počítačů se zaměřil jednak na chlazení, které je pro udržení vysokého výkonu procesoru zásadní. Proto jsou PC Predator vybaveny modulem Frostcore, který nahrazuje optickou mechaniku a pomáhá chladit CPU. Tzv. Dustdefender pak v případě potřeby „profoukne“ chladicí systém, aby se nezanášel prachem. Technologie CoolBoost navíc dovoluje krátkodobě zvýšit otáčky ventilátoru, aby se uchladil dočasně přetaktovaný procesor.

Pokud je navíc PC připojeno k Wi-Fi síti i ethernetovému kabelu, Acer skrze ovladač „Killer DoubleShor Pro“ směřuje herní data po kabelu a ostatní komunikaci přes bezdrátovou síť. K dalšímu ladění výkonu počítače má posloužit software PredatorSense.

V herních noteboocích Acer uvedl na trh Predator v 15‘‘ a 17‘‘ provedení. Obě pohání 6. generace procesorů Intel Core (Skylake) ve verzi i7 a grafika Nvidia Geforce GTX 980M s podporou 4K rozlišení a technologie Nvidia G-Sync pro korektní synchronizaci obnovovací frekvence monitoru.

O zvuk notebooků se stará systém SoundPound 4.2, který u 17“ představuje čtyři reproduktory a dva subwoofory, u 15“ pak dva reproduktory a jeden subwoofer.

Herní notebooky Acer Predator

V desktopech Predator uvedl Acer dvě novinky. Výkonnější řada AG6-710 má procesory Intel Core i7-6700k a grafické karty Nvidia GeForce GTX 980 Ti, 64GB DDR4 RAM. Nižší varianta s trochu umírněnějším designem skříně AG3-710  je vybavena procesory Intel Core i7-6700, grafikami Nvidia GeForce GTX 970 a shodnou kapacitou RAM.

V herních monitorech zaujmou dva zakřivené ultraširoké modely Acer Predator X34 a Z35, které umožňují přetaktování zobrazovací frekvence na 200 MHz., mají ambilight podsvícení a gaming OSD.

34 palcový model Predator X34 disponuje IPS panelem s UW-QHD rozlišením (3440 x 1440), jasem 300 cd/m² a dobou odezvy 4 ms. Připojuje se přes displayport a HDMI.

Větší 35 palcový Z35 má VA panel s UW-UXGA rozlišením, přičemž ostatní parametry by měly zůstat stejné.

Herní monitor a desktop Acer Predator

Pro hráče na cestách přichází tablet Predator 8 s osmipalcovým Full HD displejem a procesorem Intel Atom x7. Herní zážitek mají umocnit čtyři reproduktory a vibrační zpětná vazba.

Z příslušenství Acer nabídne myš, podložku, headset s mikrofonem, batohy a adaptér na slimport-HDMI.

 tablet Acer Predator 8Zdroj: ChannelWorld, Acer
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře