Accenture a VMware zakládají obchodní skupinu, chtějí urychlit cloudovou transformaci

Investice společností Accenture a VMware do nové obchodní skupiny si klade za cíl urychlit zavádění cloudu ve velkém rozsahu a tvorbu moderních aplikací.

Accenture a VMware zakládají obchodní skupinu, chtějí urychlit cloudovou transformaciSpolečnosti Accenture a VMware že rozšířily vzájemnou spolupráci a založily specializovanou obchodní skupinu Accenture VMware Business Group, která pomůže zákazníkům zavádět strategie upřednostňující cloud.

Soustředit se budou především na urychlování přechodu na cloud, rychlejší budování moderních aplikací a využívání cloudu jako základu pro inovace a nové obchodní modely s cílem dosáhnout většího ekonomického efektu. 

Na činnosti skupiny se budou podílet odborníci s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti hybridního cloudu a migrace, nativně cloudových aplikací, modernizace aplikací a bezpečnosti v klíčových odvětvích.

Přibližně 2 000 cloudových expertů Accenture vyškolených v produktech a službách VMware bude pomáhat klientům využít široké možnosti a flexibilitu cloudu, který se stal nezbytným nástrojem pružného škálování podnikových služeb.

Nová obchodní skupina je součástí divize Accenture Cloud First, jejímž cílem je pomáhat klientům utvářet, přesouvat a provozovat jejich obchodní aktivity v cloudu.

Zaostřeno na 5G i edge computing

Accenture VMware Business Group bude investovat do společných marketingových a obchodních aktivit, školení dalších odborníků společnosti Accenture a do rozvoje nových služeb, prostředků a akcelerátorů založených na technologiích VMwaru.

Obě firmy budou rovněž vyvíjet předpřipravená oborová řešení, včetně platformy, která pomůže telekomunikačním společnostem urychlit zavádění 5G a služeb edge computingu.

Skupina spustí specializovanou službu VMware Cloud Migration Factory pro bezpečnější a spolehlivější přenos výpočetních pracovních zátěží do cloudu s využitím vysoce automatizovaných procesů vyladěných na migraci a modernizaci tisíců aplikací.

Chtějí-li podniky splňovat nároky, které na ně klade dnešní bezprecedentní obchodní prostředí, musí zavádět multi-cloudové strategie – a to rychleji než kdy dříve,“ říká Pat Gelsinger, generální ředitel společnosti VMware.

Zákazníci stále častěji provozují své aplikace v jednom nebo více cloudech, v datových centrech a okrajových prostředích. Accenture VMware Business Group nabídne potřebné kapacity a odbornost s rychlostí, flexibilitou a spolehlivostí, jakou podniky potřebují dnes i do budoucna,“ dodává.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © valentinT - Fotolia.com

Komentáře