ABC Data ruší německou pobočku

Nové vedení polského distributora se rozhodlo pokračovat v byznysu v Německu „z domova“. O německý trh se bude i nadále starat německy hovořící personál, ovšem z varšavské centrály.

ABC Data ruší německou pobočkuSpolečnost ABC Data se rozhodla ukončit provoz své pobočky v Německu. Ilona Weissová, nová CEO společnosti, tento krok v dopisu zákazníkům odůvodnila „rozsáhlou optimalizací obchodních procesů“, v rámci níž se společnost rozhodla „upravit německý model a spojit prodej na německém trhu s podpůrnými kapacitami centrály ve Varšavě.“

Co to bude znamenat v praxi? ABC Data zruší svou kancelář v Německu a s tamními zákazníky bude do budoucna spolupracovat na dálku. 

Veškerá písemná i telefonická komunikace s týmem v polské centrále bude probíhat v němčině, k dispozici zůstane i německá verze e-shopu Interlink.

ABC Data tak v Německu působila jen necelý rok. Pro Karla Tucholského, teď již bývalého CEO ABC Data Germany GmbH, přišlo uzavření německé pobočky jako blesk z čistého nebe.

Pobočku jsme v průběhu minulých deseti měsíců úspěšně budovali,“ uvedl Tucholsky s tím, že bylo dosaženo konkrétních cílů a existovaly konkrétní plány na další expanzi působení distributora na německém trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Franck Boston - Fotolia.com

Komentáře