ABC Data hlásí úspěšný vstup do nového roku, na Slovensku vyrostla o 41 %

Distribuční skupina dosáhla v prvním čtvrtletí obratu přes 6 miliard korun a výrazného zvýšení dalších ekonomických ukazatelů. Příjmy slovenského zastoupení se meziročně zvýšily o 41 %.

ABC Data hlásí úspěšný vstup do nového roku, na Slovensku vyrostla o 41 %Distribuční skupina ABC Data zveřejnila své výsledky za první kvartál 2018, ve kterém dosáhla příjmů přes 1 miliardu zlotých (6 miliard Kč), 17% nárůstu ukazatele EBITDA a 60% zvýšení čistého zisku.

Předsedkyně představenstva Ilona Weissová v komentáři k výsledkům vyzdvihla 5,8% marži, která je podle ní jednou z nejvyšších na trhu a podtrhuje schopnost distributora prosperovat bez ohledu na situaci na trhu.

ABC Data v prvním kvartálu zaznamenala silný 41% nárůst příjmů na Slovensku, 26% nárůst v Rumunsku a 16% zlepšení v Pobaltí. Podle skupiny k tomu výrazně přispěl rozvoj prodejních kanálů na jednotlivých trzích.

Mezi své další úspěchy z počátku ABC Data řadí rozvoj platformy InterLink, pokračující spolupráci se značkou Xiaomi a úspěšnou distribuci cloudových řešení od Microsoftu napříč regionem CEE.

Zdroj: ABC Data

Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře