ABB, Bosch a Cisco společně vytvoří otevřenou platformu pro chytré domácnosti

Trojice firem spojila své síly a vytvořila společný podnik, který bude vývoj platformy zaštiťovat. V jeho čele stanul Dirk Schlesinger z Ciska.

ABB, Bosch a Cisco společně vytvoří otevřenou platformu pro chytré domácnosti



Společnosti ABB, Robert Bosch a Cisco Systems spojily své síly v mezinárodním podniku nazvaném Mozaiq Operations, jehož cílem je vyvinout a provozovat otevřenou softwarovou platformu pro inteligentní bydlení.

Tato platforma má pomoci sjednotit doposud individuální řešení domovní automatizace a nabídnout možnost vzájemného propojení jednotlivých zařízení. Spotřebitelé tím mají získat možnost snadno a intuitivně nastavit své spotřebiče a zařízení bez ohledu na značku, pohodlněji a s vyšší energetickou účinností.

Softwarová platforma vyvinutá společností mozaiq má zároveň vytvořit příležitosti pro řadu nových služeb tím, že umožní výměnu dat mezi různými typy zařízení a jejich uživateli.

V čele nově vytvořeného podniku Mozaiq Operations bude dočasně stát Dirk Schlesinger ze společnosti Cisco Internet Business Solutions Group.

Podrobnější informace poskytuje web mozaiq-operations.com, sloužící rovněž jako kontaktní bod pro zákazníky nové společnosti.

Zdroj: ABB









Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře