ABB a HPE oznámily strategické partnerství, budou vyvíjet průmyslová řešení

Spolupráce obou firem má propojit know-how ABB v oblasti průmyslové automatizace a HPE coby poskytovatele infrastruktury. Výrobci chtějí společnými silami umožnit využití velkých objemů dat generovaných v průmyslových provozech.

ABB a HPE oznámily strategické partnerství, budou vyvíjet průmyslová řešeníSpolečnosti ABB a Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámily, že navázaly strategické globální partnerství. V jeho rámci se propojí digitální nabídka ABB Ability s hybridními řešeními HPE. Partnerství má zákazníkům přinést řešení, která generují informace z velkého množství průmyslových dat.

Hodnota společných řešení má vycházet z hlubokých znalostí a zkušeností ABB v oblasti provozních technologií i z předního postavení HPE v oblasti informačních technologií. Řešení využije spojení cloudové platformy Microsoft Azure a systémů, které jsou v provozu v podnikových datových centrech i na rozhraních sítě.

V rámci partnerství budou moci řešení ABB Ability fungovat na hybridních platformách, jako je například HPE ProLiant pro Microsoft Azure Stack, což má zákazníkům umožnit využívat aplikace na požadovaném místě a splňovat konkrétní požadavky na výkon, zabezpečení nebo spolupráci různých závodů.

ABB a HPE rovněž dodají společná řešení pro datová centra. V rámci partnerství dojde k propojení aplikace ABB Ability Data Center Automation, která řídí, monitoruje a optimalizuje důležitou infrastrukturu datových center s HPE OneView, což je software pro automatizaci IT infrastruktury od HPE.

Partneři představí také řešení pro zabezpečení rozhraní datových center, která přibližují průmyslové IT systémy místům sběru dat a řízení strojů. Vývoj probíhá ve spolupráci s výrobcem racků Rittal a má se jednat o ucelené řešení, pro zákazníky z průmyslu, které jim umožní získávat informace a reagovat na ně v reálném čase.

Aby nabídka pro zákazníky byla skutečně souborná, partnerství ABB a HPE bude obnášet i společnou inovační činnost, společný vývoj, společné uvádění na trh a servis. ABB má v současnosti instalovanou základnu 70 milionů propojených zařízení, 70 000 digitálních řídicích systémů a 6 000 podnikových softwarových řešení.

Zdroj: ABBKomentáře