3Dwiser v roce 2016 silně rostl, o 3D tisk je zájem napříč celým průmyslem

Prodejce řešení pro 3D tisk zaznamenal v roce 2016 čtyřnásobný nárůst obratu, čímž ilustruje masivní růst poptávky po 3D tiskárnách napříč průmyslovými odvětvími. Tomu pomáhá i stále širší nabídka specializovaných tiskáren a technologií.

3Dwiser v roce 2016 silně rostl, o 3D tisk je zájem napříč celým průmyslemSpolečnost 3Dwiser, český prodejce technologií pro 3D tisk, prodala od svého založení v roce 2014 stovky 3D tiskáren a objem zakázek se meziročně zvyšuje o stovky procent. Největší nárůst 3Dwiser zaznamenal v segmentu průmyslových zákazníků.

Vysoká poptávka je podle společnosti zejména v oblasti velkoformátových a speciálních 3D tiskáren. Budoucnost 3D tisku vidí 3Dwiser především v oblasti distribuované výroby funkčních dílu a v individualizované malosériové výrobě.

Na rostoucí poptávce pod 3D tisku se podle 3DWiseru podílí i dostupnost nových a specializovaných technologií. Nabídka na trhu sahá od průmyslových stroje tisknoucích kovy až po jemná stereolitografická řešení, která ocení například šperkaři nebo dentisté.

3Dwiser dodává, že zatímco ještě před několika lety byl 3D tisk v regionu střední a východní Evropy využíván jen několika málo výrobními podniky, dnes se 3D tiskárny pomalu stávají standardem i v malých a středních podnicích napříč průmyslovými oblastmi.

Podle prognózy společnosti IDC má trh s 3D tiskárnami v regionu střední a východní Evropy v následujících letech růst o 28 % ročně. Zároveň má tvořit více než polovinu celkových výdajů v oblasti výroby.

Zdroj: 3DWiser

Úvodní foto: 3Dwiser

Komentáře