10 aktuálních předpovědí IDC k bezpečnostním produktům a službám

Doku 2018 bude 70 % podnikových kyberbezpečnostních prostředí používat kognitivní/UI technologie, které pomohou lidem v boji proti rostoucí škále a složitosti bezpečnostních hrozeb, předpovídá IDC.

10 aktuálních předpovědí IDC k bezpečnostním produktům a službámAnalytická společnost IDC vydala deset predikcí, které mají v následujících definovat trh kyberbezpečnostních řešení a služeb.

„Kybernetická bezpečnost bude jedním z klíčových motorů produktivity,“ říká James Wang, senior Research manager pro síťovou bezpečnost v IDC. Dodává, že to se změnou životního stylu, který přinášejí chytrá města, bude bezpečnost stále důležitější.

Kybernetická bezpečnost byla jedním ze žhavých témat nedávné konference RSA v San Francisku, kde rezonovala témata bezpečnosti cloudu, IoT, threat intelligence security service (TISS), umělé inteligence nebo strojového učení, což naznačuje jejich důležitost bezpečnosti v dalších letech.

Tohle je deset předpovědí IDC pro globální bezpečnostní produkty a služby:

  1. Do roku 2021 bude 50 % online transakcí probíhat na základě biometrické autentizace, kterou umožní její široké přijetí uživateli, všudypřítomná infrastruktura i nízké náklady na nasazení.

  2. Do roku 2019 se více než 75 % výrobců IoT zařízení zlepší v oblasti bezpečnosti a ochrany soukromí, což z nich udělá důvěryhodnější partnery pro nákupčí technologií.

  3. Do roku 2019 bude 70 % nadnárodních korporací z Evropy a USA čelit výrazným kybernetickým útokům zaměřeným na narušení distribuce jejich komodit.

  4. Během příštích dvou let 80 % spotřebitelů v rozvinutých zemích přeruší obchod/nákup, protože jejich osobní informace budou dotčené narušením bezpečnosti.

  5. Do roku 2018 bude 70 % podnikových kyberbezpečnostních prostředí používat kognitivní/UI technologie, které pomohou lidem v boji proti rostoucí škále a složitosti bezpečnostních hrozeb.

  6. Do roku 2017 využije polovina podnikových zákazníků analytiku jako službu, která jim pomůže prokousávat se daty a událostmi souvisejícími s bezpečností.

  7. Do roku 2020 bude funkcionalita cloudové bezpečnostní gatewaye integrovaná do webové služby s cílem nalákat na její využití IT lídry.

  8. Do roku 2020 bude 30 % amerických domácností připojených k broadbandu mít aspoň jedno zařízení nebo senzor z oblasti domácí automatizace nebo monitorování zabezpečení.

  9. Do roku 2020 bude přes 80 % podniků celosvětově investovat do služeb reakce na incidenty (incident response retainer).

  10. Do roku 2020 bude více než čtvrtina podniků zabezpečovat své IT architektury skrze cloud, hostované nebo SaaS bezpečnostní služby.

 

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře