Microsoft: České SMB používající moderní IT technologie rostou rychleji

Dva průzkumy společnosti Microsoft ukázaly, že společnosti z SMB sektoru, které jsou otevřené moderním IT technologiím, zejména cloudu, vykazují rychlejší růst obratu a vytvářejí více pracovních míst. Firmy nejvíce oceňují možnosti flexibility, které tyto technologie přináší.

Microsoft: České SMB používající moderní IT technologie rostou rychlejiMicrosoft nechal mezi českými firmami z SMB sektoru provést průzkum, který zjišťoval, zda existuje rozdíl mezí tím, jakým způsobem využívají moderní informační technologie, zejména cloudová řešení, prosperující firmy a ty, jež stagnují nebo klesají.

Ze závěrů průzkumu vyplývá, že firmy na nových technologických možnostech oceňují jako výhodu vyšší flexibilitu na měnícím se trhu (65 %), výrazný nárůst efektivity práce (55 %) a zvýšení spokojenosti zákazníků (49 %).

Dvakrát více pracovních míst díky IT

Téměř polovina (49 %) rostoucích firem uvedla, že jim technologie umožnily úspěšně působit na trhu a téměř dvě pětiny (38 %) firem uvedly, že jim technologie pomohly výrazně zvýšit zisk.

Rostoucí české podniky používají nové technologie k získání zákazníků na zahraničních trzích (39 %) a k tomu, aby konkurovaly velkým hráčům (35 %).

V rámci průzkumu Microsoft oslovil 207 českých firem z různých odvětví.

Obdobná studie, kterou nechal Microsoft zpracovat globálně, zjistila, že malé a střední podniky s otevřeným přístupem k moderním technologiím vytvářejí pracovní místa dvakrát rychleji a vykazují o 15 % vyšší růst tržeb než ostatní společnosti.

Průzkumu BCG oslovil celkem 4 000 manažerů s rozhodovací pravomocí ze segmentu malých a středně velkých firem v Číně, Indii, Brazílii, Německu a Spojených státech. Microsoft neuvádí, jak bylo SMB u obou průzkumů definováno.

 

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře