KPMG: Problém mobilního zabezpečení dá vzniknout novým příležitostem

Rostoucí povědomí o problému má vyústit ve spolupráci IT a telekomunikačních firem na nových řešeních.

KPMG: Problém mobilního zabezpečení dá vzniknout novým příležitostemPrůzkum společnosti KPMG International a agentury Forrester Research odhalil rostoucí povědomí o otázce bezpečnosti mobilních zařízení. Přes 60 % uživatelů chytrých telefonů má v souvislosti s jejich užíváním strach z krádeže identity a 41 % z nich se obává komerčního zneužití soukromých informací.

Průzkum zároveň zjistil, že přestože osobní komunikace nebo zábava zůstávají nejčastějším účelem používání mobilních zařízení, 25 % uživatelů přes své soukromé zařízení vyřizuje pracovní poštu a 17 % z nich se připojuje na internetové bankovnictví.

Další obavou o bezpečnost potom představuje stále oblíbenější koncept BYOD, v rámci něhož zaměstnanci používají vlastní zařízení k pracovním účelům. Většina uživatelů chytrých telefonů (62 %) i tabletů (52 %) v průzkumu uvedla, že své zařízení takto využívá.

Jan Krob, senior manager sekce Poradenství v oblasti IT u české pobočky společnosti KPMG dodává, že zabezpečení mobilních zařízení není jen hrozbou, ale především příležitostí pro vznik nových služeb a produktů. Obzvlášť, jedná-li se o tak relativně mladé odvětví, jakým mobilní bezpečnost je.

Klíčovou roli bude hrát i partnerská spolupráce. Telekomunikační ani technologické firmy totiž nemohou poskytovat komplexní řešení, aniž by nespolupracovaly s klienty, poskytovateli služeb i mezi sebou navzájem. V dohledné době tak můžeme očekávat boom podobných uskupení i na našem trhu,“ uvedl Jan Krob.

Průzkum je součástí analýzy Mobile security: from risk to revenue, kterou KPMG provádí ve spolupráci s Forrester Research. Zúčastnilo se jej přes 70 tisíc respondentů starších 18 let vlastnících alespoň jeden aktivní chytrý telefon.

Zdroj: KPMG International
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře