Kartou MasterCard se platí přes internet v ČR o 43 % více než vloni

Za první tři čtvrtletí Češi utratili on-line přes 8 miliard korun a zvykají si takto hradit i menší částky, tvrdí MasterCard.

Kartou MasterCard se platí přes internet v ČR o 43 % více než vloniSpolečnost MasterCard zveřejnila výsledky svého průzkumu Master Index ohledně provádění plateb přes internet. Statistiky z prvních tří kvartálů ukazují, že ve srovnání se stejným obdobím loňského roku provedli Češi přes internet o 43 % více transakcí v celkovém objemu téměř 8 miliard korun.

Ve čtvrtém kvartálu letošního roku očekáváme nárůst on-line transakcí ještě větší, to hlavně díky vánočním svátkům,“ uvedla v tiskové zprávě Martina Piskorová, marketingová ředitelka MasterCard pro Českou republiku a Slovensko.

Výsledky průzkumu ukazují, že 92 % internetové populace nakupuje na internetu alespoň občas a 43 % pravidelně. Nejsilnější skupinou využívající internet k nákupům jsou lidé mezi 30 a 39 lety, a to 95 % z nich. Podle MasterCardu z nich 39 % využívá internet k nákupům „občas“ a 56 % „často“.

Podle statistik Sdružení pro bankovní karty provedli Češi za třetí kvartál letošního roku téměř tři miliony transakcí platebními kartami přes internet, v rámci nichž převedli 2,68 miliardy korun. Průměrná hodnota operace se přitom pohybovala okolo 950 korun.

Z dat je patrný pozitivní trend, že si lidé zvykli hradit přes internet už i menší částky než dříve,“ uvedl k tomu výkonný ředitel Sdružení pro bankovní karty Roman Kotlán.

K nejoblíbenějšímu zboží pořizovanému přes internet patří elektronika a oblečení. Nejvíce se však online platí za dovolené a cestování,“ doplnila Martina Piskorová.

Průzkumu se zúčastnilo 1003 respondentů z České republiky.

Zdroj: MasterCard
Úvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře