Servery Lenovo: vysoká spolehlivost a flexibilita (2. část)

Server je investicí na několik let, a proto musí být dostatečně flexibilní, aby bylo možné časem rozšířit jeho úložiště nebo kompletně změnit formát disků. Zároveň je při výběru serverů třeba myslet i na další faktory jako jsou výdaje za napájení, systém pro správu serveru nebo servis pro případ poruchy (PR článek).

Servery Lenovo: vysoká spolehlivost a flexibilita (2. část)Servery Lenovo: vysoká spolehlivost a flexibilita (1. část)


Flexibilita a enormní rozšiřitelnost je jen dalším pozitivem, které servery Lenovo nabízí. Díky technologii AnyBay, která kombinuje 2,5" a 3,5" HDD, je možné v jednom serveru bez problémů seskládat různé druhy úložišť – od SATA pevných disků, přes rychlejší SAS úložiště, až po extrémně rychlé PCI-E SSD paměti.

Technologie AnyRAID zároveň umožní osadit RAID řadič bez nutnosti zabrat PCI-E sloty a  AnyFabric nakonec pomůže při rozšiřování, změně nebo konfiguraci konektivity.

V případě serverů Lenovo je samozřejmostí také použití nejmodernějších komponent a napájecích zdrojů. Nejnovější generace energeticky úsporných zdrojů (až kategorie energetické účinnosti Platinum) eliminuje ztráty energie a pomáhá tak snižovat náklady na napájení serveru.

Lenovo jde však dál a pomáhá zákazníkům snižovat také náklady na chlazení serveroven. Nové servery jsou totiž navrženy tak, že mohou bez vlivu na spolehlivost běžet za vyšší teploty 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Správa, služby a podpora

Oblastí, kde se skutečně láme chleba, je správa serveru. Server může být jakkoliv dobrý, ale pokud nenabídne pohodlné, pokročilé funkce správy, je jeho zapojení do fungování firmy i následný provoz zbytečně komplikovanou záležitostí.

Servery Lenovo se pyšní správcovským rozhraním IMM a zařízení rodiny ThinkServer nabídnou podporu otevřených standardů pro management. Díky těmto možnostem je možné servery Lenovo napojit na téměř jakýkoliv systém správy. K dispozici jsou také nástroje pro správu serveru během celého životního cyklu a inovovaná LightPath diagnostika, která odhalí jakoukoliv hardwarovou chybu.

Nejnovější servery Lenovo jsou také mnohem lépe zabezpečeny proti ztrátě dat i útokům zvenčí. Kromě podpory šifrování a bezpečnostních čipů TPM jsou veškeré modifikace firmware ověřovány digitálními klíči. Nová generace serverů Lenovo také plně podporuje a využívá hardwarově šifrované disky a nejnovější čipy TPM 2.0.

Nedílnou součástí provozu serveru jsou kvalitní služby a podpora. Lenovo nabízí pro řešení problémů své služby LabServices, které zajistí pomoc i v nestandardních situacích. Pokud dojde k poruše serveru, přijde na řadu široká škála servisních služeb s balíčky, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy, a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře