Seriál: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy (4. díl)

Notebooky ThinkPad jsou zárukou kvality. Vytvořeny jsou tak, aby odolaly náročnému testování mechanické odolnosti, při kterém jsou vystavovány tepelným šokům, nárazům, vlhkosti či prašnosti. Splňují tak standardy pro vojenské použití Mil-Spec. Čtvrtý díl seriálu „Jak na prodej notebooků ThinkPad“ představí, jakým extrémním podmínkám dokážou tyto notebooky odolat. (PR článek)

Seriál: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy (4. díl)Armádní standardy Mil-Spec

Na své vybavení se vojáci spoléhají za všech okolností, jeho selhání totiž může často rozhodnout o životě a smrti. Americká armáda si vybrala notebooky ThinkPad, které absolvovaly celkem osm testů Mil-Spec, podle kterých už desítky let posuzuje svou techniku.  O které testy šlo?

Horko i mráz

Notebooky ThinkPad bez problému pracují v letním horku i mrazivé zimě. Bezproblémově fungovaly v peci, kde se zahřály na 60°C, ale také v mrazivých dvaceti pod nulou. Perfektně zvládly i nárazové střídání horka a mrazu.

ThinkPad na hory i do pralesa

Notebooky zvládly provoz za nízkého tlaku, který napodobil podmínky v nadmořské výšce přes 4,5 kilometru. Notebooky ThinkPad také dokázaly, že přežijí dlouhodobé působení 95% vlhkosti vzduchu, která je běžná v tropických oblastech.

Cestování a nárazy o síle 20G

S notebooky ThinkPad je možné pracovat i na korbě jedoucího náklaďáku a problémy nemají ani s běžnými pády nebo nárazy. Mechanickou odolnost ověřil další test – série vibrací, které simulují podmínky při nákladní přepravě. Nechyběla série nárazů o síle 20 G. Pro srovnání: trénovaný vojenský pilot bez následků přežije přetížení zhruba 12 G.

Písek a prach

Pracovat s notebookem v písečné bouři, nebo v prašné hale po celý den? Proč ne. Během posledního testu ThinkPad dokázal, že je schopen dvanáct hodin bezvadně fungovat nejenom v prostředí s velmi vysokou prašností, ale nezalekne se ani množství písku.

Zdroj: Lenovo


5. díl: Bezpečnost a soukromí jsou v noteboocích ThinkPad na prvním místě.

3. díl: Nadstandardní výbava udělala vytvořila z notebooků ThinkPad legendu.

2. díl: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější?

1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře