Seriál: Nová generace notebooků ThinkPad (6. díl)

Nová průlomová generace notebooků ThinkPad přináší příležitost pro prodejce, protože se jedná o velmi atraktivní produkt pro zákazníka. Notebooky jsou tenčí, lehčí, vydrží dlouho na baterii a nabízí displeje s vysokým rozlišením. (PR článek)

Seriál: Nová generace notebooků ThinkPad (6. díl)Nový design inspirovaný uživateli

Základní a na první pohled jasně viditelnou změnou nové generace notebooků ThinkPad je kompletní změna designu, která vyplynula z celosvětového průzkumu společnosti Lenovo.

Nový design zachovává tradiční důraz na pohodlí, účelnost a ergonomii, zároveň je ale jednodušší, moderní a atraktivnější. Díky tomu zaujme jak současné, tak úplně nové zákazníky.

Lehčí, tenčí, stejně odolné

Notebooky ThinkPad jsou nyní ve všech ohledech kompaktnější. Samotné šasi je menší a tenčí, stejně tak se notebook znatelně zúžil.

Díky využití pokročilých materiálů, jako je slitina hořčíku a hliníku nebo karbonová vlákna, jsou notebooky připravené pro náročné cestování nebo hrubší zacházení. Moderní materiály jsou navíc lehčí a dokonce několikanásobně pevnější.

TrackPad: nová generace ovládání

Notebooky ThinkPad byly vždy pověstné dvojicí polohovacích zařízení – klasickým touchpadem a patentovaným TrackPointem. Dvojice zařízení s vlastními ovládacími prvky však zabírala zbytečně velký prostor.

Nově se tak setkáme s tzv. TrackPadem, velkou jednolitou dotykovou plochou vyrobenou ze skla, která pod sebou skrývá stejnou mechaniku jako klávesnice, a tak lze stisknout v kterémkoliv místě. Díky tomu poskytne nejenom plnohodnotnou náhradu za tlačítka touchpadu i TrackPointu, ale také o polovinu větší prostor pro dotyková gesta.

Nové komponenty, vysoké rozlišení

Do nových notebooků ThinkPad si samozřejmě našly cestu nejnovější procesory Intel Core čtvrté generace, které kromě zvýšení výpočetního i grafického výkonu přináší vylepšenou úsporu energie. Zvýšila se také kapacita datového úložiště.

V oblasti displejů dochází rovněž k výraznému zlepšení, většina modelů může být vybavena panely s velice jemným rozlišením (Full HD a vyšší) a dotykovým ovládáním, některé modely nabídnou panely IPS s širokými pozorovacími úhly.

Baterie Power Bridge

Výdrž na baterii je u pracovního notebooku na cesty vždy prioritou, bohužel však jde přímo proti lehkému a tenkému provedení. Lenovo tento problém důmyslně vyřešilo systémem baterií Power Bridge, díky kterým vydrží notebooky na baterii déle než dříve. Uživatel s sebou navíc může nosit baterií více, které může za provozu měnit bez nutnosti přerušit práci.

Zdroj: Lenovo


7. díl: Lenovo představuje příslušenství notebooků ThinkPad

5. díl: Bezpečnost a soukromí jsou v noteboocích ThinkPad na prvním místě

4. díl: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy

3. díl: Nadstandardní výbava udělala vytvořila z notebooků ThinkPad legendu.

2. díl: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější?

1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře