Seriál: Nadstandardní výbava vytvořila z notebooků ThinkPad legendu (3. díl)

Dokážete svým zákazníkům vysvětlit, v čem je ThinkPad tak jedinečný? Jaká výbava stojí za legendární pověstí ThinkPad a v čem se tolik odlišuje od ostatních notebooků? V třetím díle seriálu „Jak na prodej notebooků ThinkPad“ se dozvíte více o unikátních vlastnostech, které vytváří z ThinkPad to, čím je. (PR článek)

Seriál: Nadstandardní výbava vytvořila z notebooků ThinkPad legendu (3. díl)Odolná konstrukce

Tělo notebooků ThinkPad je vyztužené skelnými, optickými a uhlíkovými vlákny, pod kterými se nachází tvrdá kovová kostra (nazývaná RollCage) zajišťující vysokou tuhost a odolnost konstrukce. Víko displeje je se základnou navíc spojené dvojicí masivních ocelových pantů. Díky tomu notebooky ThinkPad snesou i hrubší zacházení.

Nepromokavá a praktická klávesnice

Klávesnice notebooků ThinkPad jsou nejenom pohodlné, ale rovněž nepromokavé a pro případ polití vybavené odtokovými kanálky, které tekutinu odvedou bezpečně ven z notebooku a ochrání citlivé komponenty. Všechny notebooky ThinkPad jsou navíc vybavené jak standardním touchpadem, tak patentovaným a profesionály uznávaným TrackPointem, který urychlí pohyb kurzorem myši při psaní na klávesnici, protože není nutné posouvat ruce. Pro práci ve tmě je možné využít posvícení klávesnice nebo ji osvětlit lampičkou ThinkLight umístěnou nad displejem.

Ochrana pevného disku

Pevný disk s uživatelskými daty je v noteboocích ThinkPad chráněn proti poškození nárazy nebo vibracemi díky systému aktivní ochrany (Active Protection System). Ten neustále sleduje polohu notebooku, a jakmile zjistí nebezpečí, zaparkuje čtecí hlavičky pevného disku, aby nedošlo k jeho poškození otřesy, vibracemi nebo pádem zařízení.

Ventilátor tichý jako sova

Tvar lopatek ventilátorů v noteboocích ThinkPad je inspirován tvarem konců sovích křídel, aby byly co nejúčinnější a zároveň co nejtišší. Díky tomu mají notebooky ThinkPad kvalitní a velice tiché chlazení.

Univerzální šachta UltraBay

Tam, kde mají běžné notebooky optickou mechaniku, nabídne ThinkPad univerzální šachtu UltraBay, do které je možné vložit klasicky optickou mechaniku, nebo další pevný disk, přídavnou baterii, případně záslepku pro odlehčení notebooku.

Vysoké zabezpečení

Data uložená v notebooku jsou v bezpečí díky speciálnímu bezpečnostnímu TPM čipu. Notebooky ThinkPad jsou zároveň vybavené čtečkou otisků prstů, kterou lze využít namísto hesel do systému, aplikací nebo internetových stránek. Čtečka také dokáže ověřeným otiskem notebook zapnout.

Zdroj: Lenovo


1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad

2. díl: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější?

4. díl: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy

 
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře