Seriál: Jak na vybavení notebooku ThinkPad L450 (1. část)

V dalším díle našeho seriálu se pustíme do trochu netradičního tématu - ukážeme si typové řešení toho, jak lze díky produktům Think kompletně, ale přesto dostupně vybavit i náročnějšího pracovníka na cesty i do kanceláře (PR článek).

Seriál: Jak na vybavení notebooku ThinkPad L450 (1. část)ThinkPad L450: Dostupný profesionální notebook

Základem pracovní výbavy kteréhokoliv pracovníka je všestranný přenosný společník na cesty i do kanceláře. Ve většině případů však bude zákazník vázán rozpočtem, který nemůže překročit. Společnost Lenovo proto vyvinula nový pracovní notebook ThinkPad L450.

Jde se o klasický, profesionální pracovní notebook se 14palcovým displejem, který je možné pořídit v až Full HD rozlišení s technologií zobrazení IPS pro syté barvy, vysoký kontrast a široké pozorovací úhly. Účel tohoto notebooku je jasný – v dostupné cenové kategorii nabídnout drtivou většinu funkcí a vlastností vyšších modelových řad legendárních pracovních notebooků ThinkPad.

Model L450 svým designem vychází z ostatních modelů řady ThinkPad. Nabídne elegantní, grafitově černé provedení s praktickými hrubými povrchy, které nezachytávají špínu ani otisky prstů. Vedle tradice ale nezapomíná ani na moderní design, díky kterému je notebook lehčí a tenčí než kdy dříve.

Základem výpočetního výkonu jsou nejnovější procesory Intel Core 5. generace (Broadwell), volitelně také s dedikovanou grafickou kartou AMD. Díky úsporné architektuře vydrží notebook až 8 hodin na baterii a nabídne také plnohodnotný dokovací konektor na spodní straně nebo volitelnou podporu centrální správy vPro. Samozřejmostí je ochrana dat a snadné přihlašování pomocí čtečky otisků prstů.

Zásadní je zvolit vyváženou konfiguraci dle přání zákazníka. Většině uživatelů bude vyhovovat varianta s procesory Core i5, alespoň 4 GB RAM a výhodou bude SSD disk. Pro práci na cestách doporučujeme vybavit notebook také volitelným modemem pro mobilní připojení LTE.

Společnou vlastností všech zařízení ThinkPad je podpora dokování, která zajistí, že po příchodu do kanceláře proměníte notebook v plnohodnotný stolní počítač se všemi potřebnými konektory a oblíbeným externím příslušenstvím.

O možnostech dokování pro ThinkPad L450 se dočtete v druhé části tohoto článku.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře