Seriál: Co se mění s přechodem x86 serverů IBM pod Lenovo (8. díl)

Lenovo od ledna 2015 převzalo od společnosti IBM divizi jejích x86 serverů. Co však tento krok znamená pro resellery v České republice a co pro zákazníky, kteří už x86 serverová řešení používají? (PR článek)

Seriál: Co se mění s přechodem x86 serverů IBM pod Lenovo (8. díl)Všechno funguje dál beze změn

Klíčovou charakteristikou celé této změny je fakt, že vše zůstává beze změn. Technická podpora, servis, všechny současné nástroje pro partnery i kontinuální podpora partnerů prostřednictvím partnerského programu 10 x 4 VIP.

Pro zákazníky i resellery se tak vůbec nic nemění. Tedy kromě jediného, Lenovo totiž nabízí v České republice i vlastní řadu entry level serverů ThinkServer, která se doplňuje s řadou System x.

Prémiová podpora

Lenovo si uvědomuje, že server je klíčovým prvkem jakékoliv firemní infrastruktury, bez ohledu na velikost firmy, a že jeho nepřetržitý provoz je často nezbytný. Poskytuje proto pro své servery prémiovou technickou podporu, aby minimalizovalo důsledky jakéhokoliv výpadku.

Z pohledu System x serverů se přitom jedná o tutéž technickou podporu v tomtéž rozsahu jako před převzetím v lednu 2015 – a to jak pro stávající, tak i pro nové zákazníky. Se servery ThinkServer, BladeCenter, System x a Flex System má tedy zákazník neustálý přístup k pokročilé technické podpoře a jejím zdrojům.

Lenovo spolupracovalo s IBM již roky před převzetím x86 serverů

Výrobou serverů, a to jak v provedení do racku, tak samostatně stojících (tower), se Lenovo ve spolupráci se serverovým velikánem IBM zabývá již řadu let.

I původní podnikové servery Lenovo patří do profesionální rodiny zařízení Think, tradičně proto nesou označení ThinkServer a zachovávají a ctí všechny kvality této rodiny – kvalitní provedení, spolehlivost, širokou nabídku služeb a rozšiřitelnost.

Díky dlouhodobé spolupráci také nebyl narušen cyklus uvádění produktových novinek. V únoru tak byl například představen nový server Lenovo System x3500 M5, který přináší podporu pro 2 CPU nové generace procesorů Intel Xeon E5-2600 v3 s až 18 jádry/36 vlákny a 45 MB L3 cache i celou řadu dalších vylepšení.

Zdroj: Lenovo


9. díl: Lenovo vítá IBM x86 servery

7. díl: Lenovo představuje příslušenství notebooků ThinkPad

6. díl: Nová generace notebooků ThinkPad

5. díl: Bezpečnost a soukromí jsou v noteboocích ThinkPad na prvním místě

4. díl: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy

3. díl: Nadstandardní výbava udělala vytvořila z notebooků ThinkPad legendu.

2. díl: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější?

1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře