Seriál: Bezpečnost a soukromí jsou v noteboocích ThinkPad na prvním místě (5. díl)

V současné době významně roste objem digitálních dat a z toho důvodu se zvyšují nároky na jejich bezpečnost. Proto by uživatelé měli věnovat pozornost zabezpečení jak svého zařízení, tak i dat, která v něm mají uložená. Notebooky ThinkPad nabízí řadu pokročilých bezpečnostních prvků, které zajistí, že se citlivá data nedostanou do těch nesprávných rukou. (PR článek)

Seriál: Bezpečnost a soukromí jsou v noteboocích ThinkPad na prvním místě (5. díl)Otisky prstů a bezpečnostní čip

Pokud uživatelé kladou důraz na co nejvyšší zabezpečení a chtějí využívat pokročilé bezpečnostní funkce, měli by sáhnout po modelu vybaveném čtečkou otisků prstů a bezpečnostním TPM čipem.

Uživatel namísto zdlouhavého zadávání hesla použije svůj prst, kterým může nejenom zapnout notebook a odemknout data, ale také se automaticky přihlásit do Windows nebo vyplnit hesla na internetových stránkách pomocí aplikace ThinkVantage Password Manager. Díky bezpečnostnímu TPM čipu jsou navíc všechna hesla i otisky dokonale chráněné.

Notebook se zámkem

Bezpečnostní zámek s lankem zajistí, že notebook není možné snadno odcizit bez viditelného poškození notebooku nebo předmětu, ke kterému je připoután. Lenovo nabízí značkové zámky Kensington přizpůsobené pro notebooky ThinkPad.

Konec nakukování přes rameno

Notebooky ThinkPad mají rámeček displeje připravený pro osazení tzv. filtrů soukromí („Privacy Filter“). Jedná se o vhodný doplněk pro každého, kdo na cestách nebo na veřejnosti pracuje s citlivými informacemi a nechce, aby kolemjdoucí viděli, co je na displeji zobrazené.

Zařízení i data v bezpečí

Každý, kdo v notebooku přenáší velice citlivá data, by je měl důkladně šifrovat. S notebooky ThinkPad plně spolupracuje řešení WinMagic SecureDoc. Technologie Intel Anti-Theft zase dokáže notebook uzamknout, pokud padne do nesprávných rukou. Dokáže také vyhledat polohu notebooku na mapě.

Šifrovaný externí disk

V případech, kdy chce uživatel data uložit mimo notebook (na USB disky – předávaná data, velké soubory přenášené s sebou nebo zálohy), je vhodné data také chránit.

Pro tyto účely nabízí společnost Lenovo šifrované externí USB 3.0 disky s kapacitou až 750 GB, které lze odemknout zadáním hesla PIN. Pokud je uživatel zvyklý nosit s sebou velký externí disk, případně na něj zálohovat data z notebooku, výborně mu poslouží rychlý šifrovaný externí disk ThinkPad.

Zdroj: Lenovo


6. díl: Nová generace notebooků ThinkPad

4. díl: Spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad potvrdily armádní testy

3. díl: Nadstandardní výbava udělala vytvořila z notebooků ThinkPad legendu.

2. díl: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější?

1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře