S ultrabookem ThinkPad X1 zacvičila Yoga

Lenovo letos uvedlo na český trh konvertibilní zařízení ThinkPad X1 Yoga s volitelným OLED displejem. Novinka nabídne 14" displej s rozlišením WQHD a možností pořídit si panel s technologií OLED.

S ultrabookem ThinkPad X1 zacvičila Yoga

S lehkým a tenkým konvertibilním zařízením ThinkPad X1 Yoga cílí Lenovo především na cestující profesionály.

Byznysový  ultrabook přináší čtyři režimy použití, typické pro všechna zařízení řady Yoga. Jako první vícerežimový Ultrabook na světě se navíc může pochlubit volitelným 14“ OLED displejem.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga svým vzhledem připomíná klasický notebook z rodiny ThinkPad a přitom je možné ho díky speciálním pantům používat ve čtyřech módech - práce (notebook), prezentace (stojánek), připojení (stan) a tvorba (tablet).

K tomu však podobně jako ostatní notebooky ThinkPad nabídne i model X1 Yoga odolnou konstrukci prověřenou zátěžovými testy.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Dotykový IPS nebo OLED displej nabízí rozlišení až WQHD (2560 x 1440) a díky použitým technologiím také vysoký jas a věrné podání barev. Dostatečný výkon pro produktivní práci zajišťuje notebooku kombinace procesoru až Intel Core i7 vPro, operační paměti až 16 GB DDR3 a profesionální verze operačního systému Windows 10 Pro.

Vnitřní PCle NWMe SSD úložiště s kapacitou až 1 TB v porovnání s běžným SATA SSD diskem nabízí až dvojnásobnou rychlost zápisu. O konektivitu se postará Wi-Fi modul, dostupný v několika variantách, nebo volitelné datové připojení přes zabudovaný modem Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A s podporou vysokorychlostního připojení LTE (4G) Advanced Carrier Aggregation s rychlostí stahování až 300 Mb/s.

Skutečně mobilní ultrabook

Novinka je 17 mm silná a váží 1,27 kg, díky čemuž vhodná pro často cestující podnikatele. Model disponuje také patentovanou inovativní klávesnicí Lift and Lock. Rám klávesnice se při přechodu do režimu „tablet“ automaticky nadzvedne a klávesy se uzamknou, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí.

Zařízení je zároveň vybaveno digitérem a integrovaným dobíjecím perem Active Pen pro pohodlné procházení dokumentů nebo psaní poznámek. Stačí 15 vteřin nabíjení a pero vydrží až 100 minut používání. Psaní urychluje také aplikace WRITEit, která automaticky opravuje text. Pero lze uložit přímo do těla ultrabooku.

Psaní urychluje také aplikace WRITEit, která automaticky opravuje text. Pero lze uložit přímo do těla ultrabooku.

Konektivita a zabezpečení

O konektivitu se postarají tři USB 3.0 porty, HDMI, microSD, Mini DisplayPort či podpora dokovacích stanic WiGig a OneLink+.

Uživatelé se nemusí obávat ani o bezpečnost svých dat a samotného zařízení. Kromě nové dotykové čtečky otisků, na kterou nyní stačí prst jen položit, a bezpečnostního čipu TPM je ThinkPad X1 Yoga vybaven také technologií Intel vPro a zámkem Kensington Lock.

Kompletní technické parametry ThinkPad X1 Yoga ke stažení.

Hlavní prodejní argumenty

  • Čtyři módy - práce (notebook), prezentace (stojánek), připojení (stan) a tvorba (tablet)
  • Hmotnost 1,27 Kg
  • Integrovaný stylus
  • 14‘‘ IPS nebo OLED displej
  • Dotyková čtečka otisků prstů, TPM čip, vPro a Kensington Lock
  • Windows 10 Pro
  • Bezdrátový dock

Dostupnost a cena

Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Yoga bude na českém trhu dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH.

Variant s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Zdroj: Lenovo
Galerie

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře