Patnáctipalcový ultrabook Lenovo ThinkPad s531 se „vznáší“ nad stolem

Společnost Lenovo představila nový ThinkPad S531, prémiový ultrabook s tenkým rámečkem a zkosenými hranami, který má vzbuzovat dojem, jako by se vznášel nad deskou stolu.

Patnáctipalcový ultrabook Lenovo ThinkPad s531 se „vznáší“ nad stolem
Nový ThinkPad S531 vybavený operačním systémem Windows 8 je určen především malým a středním firmám a drobným podnikatelům, kterým přináší vysoký výkon a o 15 % rychlejší procesor než jeho předchůdci.

To, že ThinkPad S531 patří k designovým produktům, Lenovo dokazuje jeho představením v rámci programu módní přehlídky návrháře pánské módy Xandera Zhou pořádané na London Fashion Week 2013.

ThinkPad S531 jako jeden z prvních notebooků ThinkPad disponuje OneLink konektorem umožňujícím připojit se k dokovací stanici pomocí jediného kabelu, který umožňuje jak vedení energie, tak i přenos videosignálu. Kromě toho je ThinkPad S531 vybaven dodatečnými USB 3.0 porty a gigabitovým ethernetem.

K estetickému vzhledu ultratenkého ThinkPad S531 přispívají mimo jiné zkosené hrany na přední a boční straně poskytující iluzi, jako by se notebook vznášel nad stolem. Ultrabook s na dotek hladkým hliníkovým povrchem je dostupný ve stříbrné nebo grafitově černé barvě.

ThinkPad S531 přichází s výběrem displejů s vysokým rozlišením a úhlem otevření až 180 stupňů, který uživatelům umožňuje pracovat s notebookem více různými způsoby. Zároveň nabízí šestiřadou podsvícenou klávesnici vybavenou multimediálními klávesami, které usnadňují práci v uživatelském rozhraní Windows 8, stejně jako pětibodový skleněný clickpad.

ThinkPad S531, poháněný třetí generací procesorů Intel Core™, je o 15 procent rychlejší než jeho předchůdce. Kromě toho výrobce uvádí až 9hodinovou vydrž na baterii. Rychlou odezvu uživatelům zajišťuje operační paměť 10 GB a úložiště o velikosti 500 GB nebo 256 GB SSD.

Pro sledování videa je notebook vybaven technologií Dolby Advanced Audio a 15,6palcovým antireflexním Full HD displejem.

Lenovo ThinkPad S531 bude u nás dostupný od srpna za cenu od 24 190 Kč s DPH.

Zdroj: Lenovo


Úvodní foto: Lenovo

Komentáře