Nový ThinkPad X1 Carbon je nejlehčím byznys ultrabookem na trhu

Nejnovější generace ultrabooku s tělem z uhlíkových vláken je 16,5 mm silná a její váha začíná na 1,2 kg. Firemním uživatelům nabídne 14" displej s rozlišením 2560 x 1400, procesory intel i7 šesté generace, podporu LTE a až 11 hodin výdrže na jedno nabití.

Nový ThinkPad X1 Carbon je nejlehčím byznys ultrabookem na trhu

Společnost Lenovo uvedla na náš trh nejnovější generaci profesionálního ultrabooku ThinkPad X1 Carbon jako součást nové produktové rodiny X1. Novinka podobně jako předcházející generace ctí všechny vlastnosti notebooků ThinkPad.

Ultrabook v nejnovější generaci nově přináší volitelné vysokorychlostní připojení LTE-A, různé druhy extrémně rychlých úložišť a extra zabezpečení pro všechna data. Lenovo ThinkPad X1 Carbon ocení všichni uživatelé, kteří potřebují maximální výkon kdekoli a kdykoli.

Tenký, rychlý a odolný

Lenovo uvádí, že nový ThinkPad X1 Carbon je se svým tenkým 16,5mm profilem a váhou začínající na 1,2 kg nejlehčím ultrabookem na světě. Díky konstrukci z uhlíkových vláken, která se používají také například při konstrukci letadel, je však tento notebook zároveň odolným společníkem.

Podle Lenova si novinka bez problémů si poradí se změnami teplot, vlhkem, prachem a dokonce i velkou nadmořskou výškou. Tyto vlastnosti prověřilo testování podle vojenských standardů MIL-SPEC.

X1 Carbon

Ultrabook zaujme svým 14“ IPS displejem s rozlišením až WQHD (2560 x 1400), který nabídne jasné barvy a široké pozorovací úhly.

Nový X1 Carbon je vybaven šestou generací procesorů Intel i7 a operační pamětí až 16 GB RAM. O dostatek místa pro všechna osobní či firemní data se postará 1TB SSD jednotka s rozhraním PCIe NVMe, která je dvakrát rychlejší než standardní SSD disk.

Samozřejmostí je vybavení pro maximální zabezpečení všech uložených dat – čtečka otisků prstů s dotykovým senzorem nebo technologie Intel vPro pro správu dat. ThinkPad X1 Carbon je také vybaven specializovaným čipem TPM (Trusted Platform Module) pro zabezpečení hardwaru.

Připravený pro profesionály

Předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro předurčuje ultrabook k firemnímu využití. Novinka je také vybavena certifikací Skype pro firmy, integrovanými reproduktory s technologií Dolby a HD webkamerou pro videokonferenční hovory. Práci v kanceláři ještě usnadní volitelná dokovací stanice ThinkPad WiGig, kterou je možné s ultrabookem propojit bezdrátově.

Profesionálové na cestách ocení také dlouhou výdrž na baterii, která jim poskytne až 11 hodin práce bez nutnosti nabíjení. Výhodou pro práci v kanceláři i na cestách je kromě odolné konstrukce také klávesnice odolná proti náhodnému polití a volitelná podpora vysokorychlostního mobilního připojení LTE-A.

X1 Carbon

Technická specifikace Lenovo ThinkPad X1 Carbon ke stažení.

Hlavní prodejní argumenty
  • Nejlehčí ultrabook na trhu
  • Odolnost podle vojenských standardů
  • 14" OLED displej s rozlišením až 2560 x 1400
  • procesor, operační systém, zabezpečení a příslušenství podnikové třídy
  • 11hodinová výdrž baterie
  • podpora mobilního datového připojení LTE-A

Dostupnost a cena

Nová generace ultrabooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon je na našem trhu již za cenu začínající na 47 904 Kč včetně DPH.

Zdroj: Lenovo
Galerie

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře