Lenovo útočí na sezónu „zpátky do škol“ s IdeaPad G500s touch

Společnost Lenovo představuje všestranný IdeaPad G500s touch, novinku mezi spotřebitelskými notebooky, která zaujme školáky i studenty různého věku.

Lenovo útočí na sezónu „zpátky do škol“ s IdeaPad G500s touch
 Notebook disponuje 10bodovým multidotykovým ovládáním, profilem tenčím než standardní notebooky a vysokým výkonem za velmi příznivou cenu. Hodí se tak pro plnění školních povinností a pro všechny, kteří hledají počítač pro každodenní zábavu.

Lenovo IdeaPad G500s touch je vybaven širokoúhlým LED HD displejem s uhlopříčkou o velikosti 15,6 palců. Podle výrobce je o 20 % tenčí než standardní notebooky a je osazen až třetí generací procesorů IntelCore i5.

V jeho těle se ukrývá operační paměť až 16 GB DDR3, volitelně grafická karta až Nvidia GeForce GT 720M 2 GB a pevný disk o kapacitě až 1 TB HDD nebo 1 TB SSHD s integrovanými 8 GB NAND flash.

Dotykové ovládání notebooku pomocí až deseti prstů najednou umožňuje využití uživatelského rozhraní operačního systému až Windows 8 Pro. Pohodlné psaní zajišťuje klávesnice AccuType s ergonomicky zaoblenými klávesami a odděleným numerickým blokem, což ocení především studenti při zpracovávání seminárních prací, přípravě prezentací, psaní esejí nebo úpravě fotografií.

IdeaPad G500s touch podporuje HD grafiku a při sledování filmů, poslechu hudby nebo hraní počítačových her přehrává lepší zvuk díky stereo reproduktorům s certifikací Dolby Advanced Audio v2.

Systém Energy Management chrání životnost baterie a prodlužuje dobu mezi dvěma nabitími, uvádí Lenovo. Sdílení souborů s přáteli usnadňuje úložiště Lenovo Cloud, vedle toho mají uživatelé přístup k řadě užitečných a zábavních aplikací, jako je Lenovo Companion a Lenovo Support.

Notebook Lenovo IdeaPad G500s touch bude u nás dostupný od srpna za cenu od 14 999 Kč s DPH.

Zdroj: Lenovo


Úvodní foto: Lenovo

Komentáře