Lenovo ThinkPad X1 Carbon získal dotykový displej pro Windows 8

Společnost Lenovo představila nový ThinkPad X1 Carbon Touch optimalizovaný pro Windows 8 a dodala tak byznysovému utrabooku dotykové rozhraní.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon získal dotykový displej pro Windows 8
Ultrabooky Lenovo X1 Carbon a X1 Carbon Touch jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Nový ThinkPad X1 Carbon Touch ocení mobilní profesionálové, kteří požadují to nejlepší v oblasti mobility a zábavy a zároveň chtějí využívat jednoduchost ovládání pomocí dotykových gest.

„Vybavení našeho vůbec nejlepšího notebooku ThinkPad ovládáním pomocí dotykových gest je přirozeným vývojem portfolia a velkým krokem k naplňování našeho příslibu přinést počítače do nové éry PC+,“ uvedl Peter Hortensius, prezident společnosti Lenovo Product Group.

ThinkPad X1 Carbon váží 1,54 kg, je tenký jen 20,8 mm a jeho tělo je vyrobeno z uhlíkových vláken, která poskytují pevnost a trvanlivost nad rámec tradičních materiálů.

Pomocí doteků 10 prsty po 14palcovém HD+ displeji s rozlišením 1600 x 900 a jasem 300 NITS můžete komunikovat a získat mnohem více z nových Windows 8 používáním velkého skleněného vícedotykového touchpadu.

X1 Carbon Touch využívá procesory Intel Core i5 a i7 a Dolby Home Theater v4. HD kamera se sledováním obličeje a duální mikrofony zajistí kvalitní video a audio konference bez nutnosti používat jiné periferní zařízení. I proto byl X1 Carbon Touch certifikován jako první Ultrabook optimalizovaný pro Microsoft Lync.

Dále je nyní nabízen nový volitelný štíhlý 65W napájecí adaptér. Při tloušťce 17 mm a hmotnosti o 53 % menší (235 g), než má standardní napájecí adaptér, se snadno vejde do tenké brašny.

Komentáře