Lenovo představuje vícerežimový Yoga Tablet

Lenovo představilo Yoga Tablet. Díky bočnímu válci nabízí tři uživatelské režimy a nadstandardní výdrž baterie.

Lenovo představuje vícerežimový Yoga Tablet
Lenovo uvedlo svůj první vícerežimový tablet s názvem Yoga Tablet. Jeho tři režimy mají uživateli umožnit lepší přizpůsobení konkrétním způsobům používání.

Společnost uvedla, že jeho designéři a konstruktéři identifikovali tři problémy, se kterými se uživatelé potýkají při používání tabletu. Je to únava rukou při držení tabletu, absence samonosného mechanismu pro položení na rovnou plochu a nedostatečný pozorovací úhel při postavení tabletu na stole. Tyto podněty je následně inspirovaly k vytvoření Yoga Tabletu.

Třikrát jinak

První režim je určený pro jednoruční držení. Tablet je za tímto účelem vybaven rukojetí ve tvaru válce,která má docílit větší ergonomičnosti a příjemnějšího úchopu jednou rukou. Tento režim je primárně určený na čtení článků, procházení sociálních sítí nebo brouzdání po webových stránkách.

Druhý režim zahrnuje zabudovaný stojánek, který vznikne otočením bočního válce o 90° a vysunutím kovové opěrky, která umožňuje, aby tablet stál samostatně na desce stolu. Pozorovací úhel lze nastavit od 110° do 135°. Režim stojánku je určneý například pro sledování filmů a videohovory.

Třetí režim je prosté položení naležato. Válec způsobí, že tablet zůstane mírně přizvednutý a má tak poskytnout příjemnější pozorovací úhly. Tento poslední režim je určený pro psaní, hraní her nebo surfování na internetu.

Vícerežimové provedení Yoga Tabletu skrývá ještě jednu vlastnost. Ve válci se našlo místo pro duální baterii, díky níž má tablet udávanou výdrž až 18 hodin. Z tabletu lze přes USB dobíjet další mobilní zařízení.

Osm a deset palců

Tablet byl uveden v osmi- a desetipalcovém provedení. Uvnitř se skrývají procesory Quad-Core MT8125 (modely s Wi-Fi) nebo Quad-Core MT8389 (3G modely) a 16 GB paměti. Tablet je postaven na operačním systému Android 4.2 a je vybaven audio systémem Dolby a čelními reproduktory.

Modely váží jen 605 gramů (10“), resp. 400 gramů (8“). Jsou vybaveny IPS displejem, 5MPx fotoaparátem s automatickým zaostřením, a dodatečný přední fotoaparát. Slot na micro SD kartu umožňuje rozšíření paměti až na 64 GB. Tablet je volitelně k dispozici s Wi-Fi nebo 3G, nabízí také možnost připojení přes micro USB a Dolby DS1.

K 10“ modelu nabízí Lenovo volitelně Bluetooth klávesnici, která zároveň slouží i jako kryt tabletu a dokáže přepínat tablet mezi pohotovostním režimem a režimem spánku. Uživatelé také mohou zvolit bezdrátový videoadaptér WD100, umožňující streamovat video z tabletu bezdrátově do televizoru.

Cena a dostupnost

Lenovo Yoga Tablet bude dostupný od začátku listopadu ve Wi-Fi provedení a v druhé polovině listopadu i v provedení s 3G za cenu od 5 999 Kč s DPH (8“ model), resp. od 6 999 Kč s DPH (10“ model).

Zdroj: Lenovo


Úvodní foto: Lenovo

Komentáře