Lenovo aktualizovalo rodinu nejvýkonnějších ThinkPadů

Lenovo představilo nové modely v několika produktových řadách rodiny ThinkPad. Nabízí novou pracovní stanici, notebooky pro profesionály i řešení pro SMB.

Lenovo aktualizovalo rodinu nejvýkonnějších ThinkPadů
Společnost Lenovo představila nové modely notebooků ThinkPad. K novinkám podle výrobce patří design inspirovaný uživateli, vyšší výdrž baterie při současném zachování podpory funkcí konektivity, nižší váha, a tenčí rozměry.

ThinkPad T440p a T540p, poháněné v nejvyšší konfiguraci procesory Intel Quad Core i7, nabízí kombinaci výkonu a mobility. Práce s nimi má být plynulá i při náročných výpočetních úkolech a baterie údajně vydrží téměř 14 hodin u ThinkPad T440p a téměř 13 hodin u ThinkPad T540p.

Modely jsou vybaveny grafickou kartou Nvidia GeForce GT730M, až 16 GB SDRAM a pevnými SSD a HDD disky o kapacitě až 1 TB. Možnosti konektivity zahrnují 4G připojení u vybraných modelů, mini-display port, VGA, čtyři USB 3.0 porty a čtečku SD karet.

ThinkPad W540 je podle Lenova odpovědí na poptávku po přenosné pracovní stanici s certifikací od nezávislých dodavatelů softwaru (ISV). Displej má rozlišení 2880x1620 Px a je vybaven technologií IPS pro větší pozorovací úhly. Model je s tloušťkou 27 mm a hmotností 2,47 kg údajně nejtenčí a nejlehčí mobilní pracovní stanice ve své třídě.

Zařízení je v nejvyšší konfiguraci vybaveno procesory Intel Quad Core i7, dále disponuje až 32 GB RAM, a grafickou kartou Nvidia Quadro s možností vytváření obsahu ve 2D a 3D. Úložiště o velikosti až 2 TB zajistí dostatek prostoru a možnosti RAID mají zaručit zálohu a ochranu dat.

Uživatelé mohou využívat vysokorychlostního přenosu dat díky Thunderbolt portu nebo si nastavit zobrazení displeje pomocí integrovaného kalibrátoru barev X-Rite. K dispozici je pak celá řada portů a možností připojení.

ThinkPad L440 a L540 jsou podle Lenova určeny k poskytnutí výkonu pracovních notebooků za přijatelnou cenu. Modely jsou poháněné čtvrtou generací procesorů Intel Core a díky vPro technologii (u vybraných modelů) mají být snadno integrovatelné do nové nebo již existující IT infrastruktury.

ThinkPad L440 i L540 nabízejí připojení přes WiFi, Bluetooth 4.0 a Ethernet. Součástí jejich výbavy je také duální HD mikrofon s potlačením šumu, HD kamera a HD+ displej u L440 a Full HD displej u L540. Zároveň jsou tato zařízení certifikována na využití Microsoft Lync pro video hovory a konference.

Řada ThinkPad E – zacílení na SMB

Nové ThinkPad E440 a E540 nabízí řadu funkcí optimalizovaných pro práci s Windows 8 a oproti starším modelům mají mít lehčí a tenčí tělo a vylepšený výkon díky nejnovější čtvrté generaci procesorů Intel Core.

Podle Lenova poskytují zajímavou kombinaci ceny, výkonu a stylového vzhledu pro firemní uživatele. S procesory Quad Intel Core (v nejvyšší konfiguraci), volitelnou grafikou Nvidia GT 740, úložištěm o kapacitě až 1TB, pamětí až 16 GB a optickou mechanikou mají ThinkPad E440 a E540 zajišťovat rychlé reakce a dostatek úložného prostoru pro dokumenty, hudbu i filmy.

Práce s Windows 8 je usnadněna 14“ displejem s až HD+ rozlišením, resp. 15,6“ s až Full HD, s antireflexní úpravou, možností dotykového ovládání nebo ovládání pomocí většího trackpadu. Funkce Voice over IP (VoIP) přichází s novými multifunkčními mikrofony s potlačením šumu a možností přepínání mezi konferenčním hovorem a režimem jednoho hlasu. Technologie Dolby Advanced Audio má poskytnout lepší zážitek při konzumaci multimediálního obsahu.

Nové modely řady ThinkPad E jsou vybavené OneLink technologií, která zprostředkovává připojení dokovací stanice ThinkPad OneLink za pomoci jediného kabelu. Kromě napájení umožňuje připojení videa přes HDMI, driver-free video, USB 3.0, Gigabit Ethernet a audio.

Dostupnost a cena

ThinkPad T540p a T440p budou dostupné ke konci listopadu za cenu od 31 329 Kč s DPH, resp. od 27 999 Kč s DPH.

ThinkPad W540 bude dostupný v prosinci od 54 000 Kč s DPH.

ThinkPad L440L540 budou dostupné koncem listopadu za cenu od 18 380 Kč s DPH, resp. od 18 860 Kč s DPH.

ThinkPad E540 bude k dispozici také koncem listopadu za cenu od 21 160 Kč s DPH pro vyšší konfigurace a ThinkPad E440 bude k dispozici koncem roku 2013 od 18 000 Kč s DPH.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře