Zisk HTC se v prvním čtvrtletí propadl o 70 %

Společnost HTC oznámila výsledky za první čtvrtletí 2012. Po propadu zisku očekává jeho růst ve druhém čtvrtletí.

Zisk HTC se v prvním čtvrtletí propadl o 70 %Zisk HTC se v prvním čtvrtletí propadl o 70 %HighTech Computer (HTC) zaznamenala v prvním čtvrtletí 2012 meziroční propad zisku o 70 %. Poté co tchajwanský výrobce uvedl novou řadu smartphonů však očekává nárůst.

Čistý zisk HTC dosáhl 150 milionů dolar a poklesl ze 497,8 milionu dolarů v předchozím roce. Tržby v prvním čtvrtletí klesly o 35 % na 224,7 milionu dolarů. Ve čtvrtém kvartálu předchozího roku přitom poklesl zisk meziročně o 26 %.

Loni se výrobce potýkal s vyšší konkurencí produktů Apple, který předvedl nový iPhone a zpřístupnil jej v říjnu 2011 americkému operátorovi Sprint. Tento faktor spolu s chybějící vlajkovou lodi HTC podle Gartneru negativně ovlivnil prodeje společnosti.

HTC však očekává zvrat vývoje po představení nové řady smartphonů HTC One. Zařízení se již v několika zemích včetně Spojených států či České republiky prodávají.

Úspěch nové řady HTC bude záviset také na tom, jaká zařízení uvedou Apple a Samsung, největší rivalové, na trh, uvedl CK Lu, analytik Gartneru.

Focení a další zlepšení (v HTC One X) vypadají velmi dobře a myslíme si, že budou zákazníky dobře přijaty,“ dodal a dále upozornil, že se ve druhém čtvrtletí zřejmě objeví nový iPhone a Samsung Galaxy, které mohou situaci změnit.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře