Zisk Dellu se vlivem slabého trhu PC propadl o 47 %

Prodeje desktopů i notebooků Dell za poslední čtvrtletí poklesly, což se projevilo na finančních výsledcích společnosti.

Zisk Dellu se vlivem slabého trhu PC propadl o 47 %Zisk Dellu se vlivem slabého trhu PC propadl o 47 %Tržby společnosti Dell za čtvrtletí končící 2. 11. 2012 dosáhly 13,7 miliardy dolarů, což je o 11 % meziročně méně. Thompson Reuters očekával obrat 13,9 miliardy dolarů.

Čistý zisk společnosti činil 475 milionů dolarů (0,27 dolaru na akcii) v porovnání s 893 miliony dolarů (0,49 dolary na akcii) ve stejném čtvrtletí loňského roku.

Dell dosáhl sotva polovičních tržeb z prodeje počítačů, pokles trhu tak výrobce poškodil. Společnost se snaží zisky nahnat prodejem high-endových počítačů. Poslední zpráva IHS iSuppli však ukazuje, že spotřebitelé upřednostňují levné systémy, a dražší výkonné PC tak představují pouze 6 % trhu.

Obrat z prodeje desktopů Dell poklesl o 8 % na 3,1 miliardy dolarů, přičemž prodeje mobilních produktů včetně notebooků se propadly o 26 % na 3,5 miliardy dolarů.

Prodeje úložišť, služeb a softwaru klesly taktéž. Dařilo se pouze serverům a síťovým řešením, které dohromady vygenerovaly 11% růst tržeb, uvedl finanční ředitel Brian Gladden.

Povzbuzuje nás také brzký zájem o nová dotyková zařízení s Windows 8 a příležitosti, které to vytváří pro náš komerční a spotřební byznys,“ uvedl Gladden.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře