Windows 8 neodradí Dell od nabídky PC s Windows 7

Dell oznámil, že bude nabízet starší verzi systému ve vybraných řadách počítačů určených podnikovým zákazníkům a hráčům počítačových her.

Windows 8 neodradí Dell od nabídky PC s Windows 7Windows 8 neodradí Dell od nabídky PC s Windows 7Podle ředitelky Dellu Alison Gardnerové bude společnost nabízet systém uvedený v roce 2009 i po 26. 10., kdy bude oficiálně zahájen prodej Windows 8.

Starší verze systému bude podle Gardnerové v nabídce Dellu, dokud ji bude nabízet Microsoft. „Stále ještě převádíme naše podnikové zákazníky ze systému Windows XP na Windows 7,“ dodala Gardnerová na vysvětlenou.

Společnost bude podle Gardnerové svým zákazníkům dále doporučovat, aby přešli na Windows 7 a Windows 8 aby zvolili v případě, že v počítačích potřebují podporu dotykového ovládání. „Migrace není pro velké společnosti vůbec jednoduchá. Snažíme se jim ji usnadnit, vyžaduje to ale hodně plánování a práce,“ vysvětlila Gardnerová.

Windows 7 si budou moci vybrat i hráči, kteří si budou kupovat stolní nebo přenosné počítače řady Alienaware. „Zákazníci, kteří si kupují Alienaware , vědí, co chtějí. Proto jim chceme dát na vybranou,“ poznamenala Gardnerová.

Možnost volby mezi starší a novější systému dostanou zákazníci, kteří si budou kupovat počítač z řady Latitude, OptiPlex nebo Precision. Více se o nabídce PC Dell s Windows 8 dočtete ve článku na sesterském serveru Computerworld.

Zdroj: Computerworld

Úvodní foto: Dell

Komentáře