WD získává od Seagatu zpět vedení na trhu pevných disků

Poté co devastující monzunové záplavy v Thajsku zastavily výrobu v klíčových továrnách a zasáhly trh i výsledky firmy Western-Digital, ve druhém čtvrtletí výrobce hlásí rekordní výsledky za rok 2012.

WD získává od Seagatu zpět vedení na trhu pevných diskůWD získává zpět vedení na trhu pevných diskůPodle analytické společnosti IHS iSuppli WD znovu získal první pozici na trhu pevných disků, a předběhl tak Seagate. Dodávky firmy Western-Digital se tak vrátily na předpovodňovou úroveň.

Předběžné výsledky Seagatu ukazují, že jeho tržby za druhé čtvrtletí 2012 dosáhnou 4,5 miliardy dolarů při prodeji 66 milionů pevných disků. WD dodal 71 milionů jednotek, uvádí Fang Zhang analytik IHS iSuppli.

Za fiskální rok 2012 WD vykázalo obrat 12,5 miliardy dolarů a čistý zisk 1,6 miliardy dolarů (6,58 dolaru na akcii). Pro srovnání loni jeho tržby činily 9,5 miliardy dolarů a čistý zisk 726 milionů (3,09 dolaru na akcii).

Za čtvrté čtvrtletí, které skončilo 29. 6., WD vykázal obrat 4,8 miliardy dolarů a čistý zisk 745 milionů dolarů (2,87 dolaru na akcii).

Firmy WD i Seagate letos dokončily fúze s jinými výrobci pevných disků – Seagate se Samsungem a WD s Hitachi GST za 4,3 miliardy dolarů. Výsledky WD již zahrnují výsledky Hitachi.

Zhang uvedl, že WD dosáhlo z počátku vyšších dodávek díky akvizici Hitachi, které v té době bylo na trhu třetí. Samsung byl z pohledu tržeb pátý.

Oba [výrobci] mají potenciál zvýšit svůj tržní podíl, nyní to však vypadá, že WD je v lepší pozici díky své předchozí velikosti a také díky kvalitě produktů od Hitachi GTS,“ uvedl Zhang a dodal: „Nicméně, všechno se může v budoucnosti změnit díky poměru podnik vs. klient.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © suwanb - Fotolia.com

Komentáře