WD vstoupil na trh SSD

Western Digital, výrobce ukládacích zařízení pro počítače a spotřební elektroniku, oznámil dokončení akvizice společnosti SiliconSystems. Ta se zabývala výrobou pevných disků Solid State (SSD) určených pro trh s vestavěnými systémy. Jaké jsou nyní plány WD?SiliconDrive II 2.5" Drive  (Foto: SiliconDrive)Akvizice SiliconSystems se sídlem v kalifornském Aliso Viejo přišla Western Digital na 65 milionů dolarů. Výrobce SSD disků přitom vznikl v roce 2002. Produkty pod názvem SiliconDrive dodával na trhy komunikací, vestavné výpočetní techniky, průmyslu, lékařství, vojenství a letectví.

Nabídka SiliconSystems zahrnuje SSD disky s rozhraními SATA, EIDE, PC Card, USB a CF ve formátech 2,5 palce, 1,8 palce, CF a dalších. Výrobce je vlastníkem řady patentů pro zabezpečení a ochranu dat jako jsou technologie PowerArmor, SiSMART, SolidStor nebo SiSecure. S kompletní nabídkou výrobce se můžete seznámit zde.

„Přední pozice společnosti WD na trhu ukládacích zařízení, celosvětová infrastruktura a technické a finanční zdroje umožní další rozšiřování stávajícího trhu společnosti SiliconSystems a jejích vztahů se zákazníky. Duševní vlastnictví a technické zkušenosti společnosti SiliconSystems poskytnou další stavební kameny pro budoucí produkty určené pro rozvíjející se příležitosti na stávajících trzích společnosti WD," poodhalil Western Digital plány v tiskovém oznámení.

„Duševní vlastnictví a technické zkušenosti společnosti SiliconSystems výrazně urychlí vývojové programy WD pro trhy s netbooky, klientské a podnikové trhy a našim zákazníkům poskytne širší nabídku pro naplnění jejich požadavků na ukládací kapacitu," uvedl dále John Coyne, prezident a CEO společnosti WD.

SiliconSystems se stala obchodní jednotkou WD Solid-State Storage a doplňuje tak stávající obchodní Branded Products, Client Storage, Consumer Storage a Enterprise Storage.

SSD disky jsou jedním z nejprogresivnějších segmentů v oblasti IT. Oproti mechanickým diskům mají řadu výhod jako je životnost, nižší spotřeba, nebo rychlost. Velikost trhu SSD se v loňském roce odhadovala na 1,1 miliardy dolarů. Vestavěná výpočetní technika přitom tvořila 400 milionů dolarů.

Mezi hlavní konkurenty SiliconSystems patří STEC, Adtron (Smart Modular) a Hagiwara Sys-Com. Disky SSD, určené zejména pro datová centra, uvedl na náš trh již v první čtvrtině tohoto roku Intel prostřednictvím distribuční sítě Kingstonu. Kdy se na našem trhu objeví první kousky z dílny SSD, zatím není známo. „Dostupnost produktů oznamujeme až v okamžiku, kdy jsme schopni je dodávat. Osobně ale neočekávám, že bychom někoho kupovali a pak se šest měsíců nic nedělo," naznačil možný vývoj Jiří Olejník, obchodní manažer WD pro střední a východní Evropu.Komentáře