WD koupilo Arkeia, rozšiřuje nabídku o zálohovací software

Společnost WD, součást Western Digital, oznámila rozšíření svého produktového portfolia o software pro síťové zálohování v SMB od společnosti Arkeia Software.

WD koupilo Arkeia, rozšiřuje nabídku o zálohovací softwareWD koupilo Arkeia Software se sídlem v Kalifornii nedávno. Firma se orientuje na ochranu dat v malých a středních firmách. Odkup společnosti byl proveden fúzí, s převzetím všech zaměstnanců, technologií a produktů Arkeia. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

WD uvedlo, že Arkeia bude integrována do skupiny značkových produktů WD pro segment SMB a produkty si ponechají původní název. WD plánuje zachovat současnou produktovou řadu i její podporu a související služby. WD také oznámilo, že software Arkeia Network Backup verze 10.0 po limitované verzi z prosince 2012 je nyní plně dostupný.

Firmy typu SMB pracují se stále rostoucím objemem citlivých obchodních dat, které je třeba ukládat, sdílet, chránit a zabezpečit. Náš malý zálohovací server se snadným ovládáním WD Sentinel DX4000 poskytuje kapacity pro centralizaci, zálohování a ukládání dat v případě malých firem a pracovních skupin, zatímco software pro síťové zálohování Arkeia poskytuje plné řešení pro ochranu dat u větších firem v segmentu SMB,“ uvedl v oznámení Jim Welsh, výkonný viceprezident a generální manažer WD pro značkové produkty a produkty spotřební elektroniky.

Software Arkeia, řešení či virtuální zařízení zálohují data na disky, pásky a do cloudových úložišť, uvádí WD. Software využívá patentované technologie Progressive Deduplication, která má zrychlovat hybridní cloudové zálohování tím, že snižuje nároky na datový tok, který je nutný pro zálohy s více kopiemi v rozsáhlých sítích.

Zdroj: WD
Úvodní foto: Arkeia, WD

Komentáře