Výsledky Apple opět rekordní. S AT Computers už se netají

Apple včera oznámil finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí svého fiskálního roku 2010, které skončilo 25. 9. 2010. Rekordní tržby ve výši 20,34 miliard dolarů a čistý čtvrtletní zisk 4,31 miliardy dolarů, neboli 4,64 dolaru na akcii těší investory. Co ale potěší tuzemské resellery?Apple iPad najdete již brzy v nabídce AT Comouters.Hospodářské výsledky firmy Apple znamenají téměř zdvojnásobení výkonu z loňského roku, kdy výrobce dosáhl tržeb 12,21 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 2,53 miliardy dolarů, neboli 2,77 dolaru na akcii.

Na rekordním výsledku se podílely zvýšené prodeje prodeje produktů Mac, iPhone ale také iPad. Vyjádřeno čísly: 3,89 milionu počítačů Mac představuje 27% jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku; 4,1 milionu telefonů iPhone znamená navýšení prodejů o 91 %; 9,05 milionu zařízení iPod je zvýšení o 11 % a novinky iPad se prodalo slušných 4,19 milionů.

Zatímco Steve Jobs při příležitosti oznámení výsledků slíbil na zbytek kalendářního roku „ještě několik překvapení“, Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple, nešetřil optimismem ani v dalším výhledu: „V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2011 výhledově počítáme s tržbami kolem 23 miliard dolarů a očekáváme zisk na akcii přibližně 4,80 dolaru,“ uvedl v ozámení.

Apple v AT Computers

Na výsledcích je zajímavé také to, že se mezinárodní prodej Applu na čtvrtletních tržbách podílel 57 procenty. Zájem výrobce o světové trhy stále roste a vzhledem ke slušné základně fanoušků dorazil konečně také do České a Slovenské republiky.

Jak jsme vás jako první informovali, distribuci Apple získala firma AT Computers s platností k 27. 9. 2010. Teprve po tomto datu ale svolil výrobce k možnosti informovat prodejní partnery a média. Distributor tak mohl potvrdit zprávy, že nabídne celé portfolio produktů výrobce lokalizovaných do češtiny a slovenštiny s výjimkou telefonů iPhone. Jisté je také to, že se produkty Apple objeví v síti prodejen Comfor.

Produktovým manažerem značky Apple je v AT Computers Jan Svrček, specializovaným obchodníkem pak Michal Adamčík. Jejich kontakty najdete ve vyhledávači distributorů v profilu AT Computers.

Zdroj: Apple, ChannelWorldKomentáře