Výrobci představují nové notebooky na platformě Sandy Bridge

Společnosti Lenovo a Sony oznámily nové modely notebooků založení na procesorech Sandy Bridge, které nabízejí delší životnost baterie než modely se staršími procesory Intel.Výrobci představují nové notebooky na platformě Sandy BridgeLenovo představilo nové byznys modely ThinkPad T, L a W, přičemž Sony přišlo s řadou Vaio C, která využívá nové procesory Core i3, i5 a i7. Z dalších výrobců již oznámila nové notebooky s procesory Sandy Bridge také společnost Dell, která inovovala 7 laptopů z řady Latitude.

Notebooky budou dostupné od poloviny března a budou vybaveny dvou nebo čtyřjádrovými procesory usazenými v opravených čipsetech. Uvedení nových modelů pozdržela chyba v návrhu nových čipových sad Intel.

Prodejní argumenty nových notebooků

Nové procesory jsou rychlejší, ale především více energeticky účinné než jejich předchůdci, což umožňuje aplikacím rychleji vykonávat některé operace a přitom spotřebovávat méně energie. Změnou u těchto procesorů je také umístění CPU a grafického procesoru na jeden kus křemíku.

Lenovo uvádí, že ThinkPad T420 vydrží pracovat na devítičlánkovou baterii až 15 hodin, což je o 4 hodiny více než u předchozího modelu. Výrobce v modelech také využívá možnosti pro automatické vypínání nevyužívaných komponent, což dále zvyšuje životnost baterie.

Nové Core čipy využívají grafického výkonu pro urychlení renderování a konverze videa. Funkce QuickSync umožňuje konverzi HD videa na formát pro smartphony v rádu minut až sekund. Sony do modelů Vaio C integrovalo také technologie Wireless Display 2.0 pro bezdrátový přenos HD obsahu z notebooků do televizorů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře