Výrobce LCD displejů AU Optronics spustil na Slovensku novou továrnu

Čtvrtý největší výrobce LED LCD televizí na světě, AU Optronics, oznámil otevření nové továrny na výrobu LCD ve slovenském Trenčíně.

Výrobce LCD displejů AU Optronics spustil na Slovensku novou továrnuRozhodnutí postavit novou továrnu učili manažeři firmy AUO již v prosince 2009 a výstavba továrny o rozloze více dvou set tisíc metrů čtverečních byla dokončena v dubnu letošního rokuRozhodnutí postavit novou továrnu učinli manažeři firmy AUO již v prosinci 2009 a výstavba továrny o rozloze více dvou set tisíc metrů čtverečních byla dokončena v dubnu letošního roku.

AUO počítá s tím, že do konce roku 2011 bude nový závod produkovat 240 tisíc LCD modulů každý měsíc. S plným provozem továrny se počítá v roce 2012 a celkový počet vytvořených pracovních míst by měl dosáhnout třech tisíc.

Jedná se tak již o druhý závod AUO na výrobu LCD obrazovek v Evropě, první společnost vybudovala v České republice.

Výrobce považuje umístění nově otevřené továrny za velmi strategické, neboť se nachází v podstatě v centru Evropy, což otevírá firmě nové možnosti pro komunikaci a spolupráci s  klienty. Jako další výhodu Slovenska zmiňuje firma kvalitní pracovní sílu a tím pádem možnost zlepšení služeb pro globální klienty a jejich distribuční kanály.

„Se vznikem továrny AUO na Slovensku budujeme také komplexnější síť pro celosvětové dodávky kvalitních LCD modulů pro naše klienty,“ uvedl v tiskové zprávě Paul SL Peng, ředitel segmentu display business operation v AUO, čtvrtém největším výrobci LED podsvícených LCD televizorů na světě.

Zdroj: digitimes.com
Titulní foto: © PinkShot - Fotolia.comKomentáře