Visa certifikovala LG, Samsung a BlackBerry pro NFC platby

Prostřednictvím certifikace telefonů pro systém payWave Visa garanguje vzájemnou funkčnost pro platby přes NFC.

Visa certifikovala LG, Samsung a BlackBerry pro NFC platbyVisa certifikovala LH, Samsung a BlackBerry pro NFC platbyVisa přidala smartphony značek Samsung, Research In Motion a LG na seznam zařízení certifikovaných pro použití s 185 000 platebními terminály payWave v Evropě.

Všechny certifikované produkty využívají aplikaci Visa payWave na zabezpečené SIM kartě a používají technologii NFC (Near Field Communications) – standard, který dokáže na krátkou vzdálenost přenášet platební informace do bezkontaktního terminálu.

V prvním kole byly schváleny produkty Samsung Galaxy S II, LG Optimus NET NFC, BlackBerry Bold 9900, BlackBerry Bold 9790, BlackBerry Curve 9360 a BlackBerry Curve 9380.

Certifikací Visa garantuje, že každé z uvedených zařízení plní požadavky na výkon a funkčnost s payWave. Visa v rámci své metriky kontroluje rychlost transakce a vzdálenost dosahu.

Platba mávnutím

PayWave je metoda Visy pro bezdrátové platby kartami i mobilními telefony. Uživatelům umožňuje platit přiblížením chytrého telefonu k platebnímu terminálu.

„Rok 2012 bude zásadním krokem, kdy budou mít mobilní platby možnost se osvědčit v praxi v každodenních situacích, a položit základ pro širší využití v následujících letech,“ uvedla Mary Carol Harris, ředitelka mobilní divize ve společnosti Visa Europe v e-mailu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Xuejun li - Fotolia.com

Komentáře