Ve 3. čtvrtletí Amazon po devíti letech poprvé vykázal ztrátu

Tržby společnosti Amazon ve 3. čtvrtletí 2012 vzrostly o 27 %, ani to však nevyvážilo vysoké provozní náklady, které firmu stáhly do ztráty.

Ve 3. čtvrtletí Amazon po devíti letech poprvé vykázal ztrátuVe 3. čřtvrtletí Amazon po devíti letech poprvé vykázal ztrátuZtráta Amazonu dosáhla 274 milionů dolarů při srovnání s 63 miliony zisku ve stejném čtvrtletí loňského roku. Čisté tržby vzrostly meziročně z 10,9 miliard na 13,8 miliard dolarů.

Amazon je nyní v procesu uvádění nové rodiny tabletů a e-čteček Kindle. Kindle Fire HD, tablet s barevným displejem poháněný OS Android, je celosvětově nejprodávanějším produktem Amazonu. Následuje jej Kidne Paperwhite e-reader a Kindle za 69 dolarů, uvádí společnost.

Jeff Bezos, CEO společnosti, klade do nové řady Kindle velké naděje a říká, že to nejlepší teprve přijde: verze Kindle Fire HD s 8,9“ displejem půjde do prodeje 20. 11.  Největšími konkurenty nového Kindle budou v předvánočních prodejích tablety Google Nexus a Apple iPad mini.

Podle Thomson Reuters Amazon nevykázal ztrátu od třetího čtvrtletí roku 2003. Přitom výhled Amazonu na další kvartál není zcela jasný.

Tržby Amazonu z prodeje mimo USA vzrostly meziročně o 20 % a dosáhly 5,9 miliardy dolarů. Severoamerický trh při zahrnutí produktů a služeb pro spotřebitele a Amazon Web Services vykázal nárůst obratu o 33 % na 7,9 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Amazon

Komentáře