Toshiba kupuje výrobu HDD od Western-Digital

Toshiba oznámila dohodu se společností Western-Digital o akvizici výrobních zařízení pro 3,5“ pevné disky. WD tak získá prostor pro dokončení akvizice Hitachi. Navíc dochází k zajímavé majetkové výměně.

Toshiba kupuje výrobu HDD od Western-DigitalToshiba kupuje výrobu HDD od Western-DigitalToshiba akvizicí získá výrobní zařízení pro 3,5“ pevné disky včetně duševního vlastnictví. V rámci dohody naopak předá společnosti Western-Digital svou dceřinou společnost Toshiba Storage Device v Thajsku (TSDT).

Akvizice, jejíž hodnota nebyla zveřejněna, by měla být dokončena do konce března 2012 poté, co firmy získají souhlas regulačních orgánů.

Konkrétně Toshiba kupuje výrobu 3,5 HDD pro počítače a další elektroniku ve spotřebním sektoru, související duševní práva a výrobní zařízení pro pevné disky určené pro servery, resp. úložiště s velkou kapacitou. WD si zase zpětně od Toshiby kupuje povodněmi zasaženou výrobu pevných disků v Thajsku.

Cesta k dokončení akvizice Hitachi

Rošáda je v konečném důsledku splněním podmínek, které WD bránily v dokončení akvizice Hitachi Global Storage Technologies, kterou výrobce oznámil před rokem, ale Evropská komise mu dala stop. Důvodem byly obavy ze vzniku monopolního postavení na trhu.

Na trhu pevných disků tak od roku 2011 dochází ke výrazné konsolidaci. Měsíc po oznámení akvizice Hitachi GST totiž Seagate vyrukoval s odkupem divize vyrábějící HDD od firmy Samsung.

Zdroj: Toshiba, ChannelWorld
Komentáře