TimelineX zahýbou trhem, slibuje Acer

Acer včera oficiálně představil nové notebooky pro český a slovenský trh. Vévodí jim ULV řada TimelineX, která nahrazuje řadu Timeline s dlouhou výdrží provozu na baterii. Jaké argumenty výrobce nabízí prodejcům?Acer Aspire 4820TNadšení přednášejcích a velká očekávání, tak by se dalo shrnout uvedení řady TimelineX firmou Acer. TimelineX nahrazují původní řadu Timeline, kterou výrobce uvedl na tuzemské trhy v loňském květnu a do konce roku jich zde podle vlastních slov prodal 20 tisíc kusů. Zachována zůstává dlouhá výdrž provozu na baterii a zvyšuje se výkon.

Řada TimelineX je cílena na uživatele, kteří již nějaký notebook měli a mají tedy jasnou představu, co by měl jejich nový model splňovat. Máme náskok před konkurencí a věříme, že tyto novinky zahýbou trhem,“ uvedl na tiskové konferenci Tomáš Čech, country manažer společnosti Acer v České republice a na Slovensku.

S 6článkovou baterií mají mít notebooky výdrž 8 hodin, s 9článkovou dokonce 12. ULV notebooky využívají nové procesory Intel Core i3, i5 a i7. Energii šetří i řada inovací z dílny výrobce, které shrnuje pod název Acer PowerSmart. Stejný název nese i tlačítko, po jehož stisknutí se notebooky přepínají do úsporného režimu.

Novinky budou k dispozici ve čtyřech velikostech displeje 16:9 od 11,6 palců do 15,6 palců. Jejich výška je necelý 1 palec (24 mm) a hmotnost 1,8 až 2,6 kg v závislosti na rozměrech notebooku. Odolnost má zvyšovat černé hliníkové víko, design vylepšuje satinová úprava.

Dostupnost produktů u autorizovaných distributorů se očekává během 3-4 týdnů. Podle vyjádření výrobce by měla cena nových modelů zůstat na úrovni předchozí řady. Aktuálně také probíhají jednání s telekomunikačními operátory o nabídce novinek spolu se zvýhodněným 3G tarifem pro mobilní připojení, což by otevřelo nejen obchodní příležitosti, ale pravděpodobně také nové prodejní kanály.

Aspire a Ethos

Acer se dále pochlubil konceptem Aspire Ethos. Multimediální, notebook s 15,6, nebo 18palcovým širokoúhlým displejem sází na kvalitu a design. Tisková zpráva dokonce uvádí, že výjimečné provedení „otvírá novou kapitolu v hodnotách značky“.

Pracovní plocha je čistá a logicky uspořádaná. Počítač není vybaven podsvícením ani spouštěcími klávesami. Zůstává jen elegantní kontrast černé a stříbrné a několik nenápadných ikon. Nejnovější generace Dolby Home Theater v3  se zvukovými technologiemi  Cinematic Surround a 5.1kanálovým výstupem s rozhraním S/PDIF zprostředkuje spolu s tenkým rámem displeje ohraničeným stříbrnou barvou skutečný filmový zážitek,“ popsal základní prvky nových modelů Lubomír Perůtka, produktový ředitel firmy Acer.

Zaujme také přepracované multimediální rozhraní Acer Arcade Deluxe, které slouží k pohybu v menu, nastavení hlasitosti a ovládání multimediálních funkcí. To se objeví po přepnutí kolečka pod touchpadem přímo na něm.

Jiné tři modely řady Aspire x741, nabízené ve formátech 15,6” a 17,3”, jsou osazeny procesorem Intel Core i5 nebo mobilním procesorem i3 s mobilním čipsetem Intel HM55 Express. Nabídnete širokoúhlý displej, dva vestavěné stereofonní reproduktory a volitelnou mechaniku Blu-ray. Všechny nové notebooky disponují vícedotykovým touchpadem.

Autorizovanými distributory výrobce jsou v České republice AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o ABC Data SK, AT Computers SK, eD system Slovakia, SWS Distribution SK a Tech Data Disitribution SK. Více informací o novinkách získáte přímo na stránkách Aceru.Komentáře