ThinkPad Tablet 2: Tělem tablet, duchem počítač

Představa, že tablety jsou určené výhradně ke konzumaci obsahu, jako je sledování filmů, prohlížení fotografií nebo webových stránek, postupně vyprchává. Víte, jak prodávat tablety pro práci?

ThinkPad Tablet 2: Tělem tablet, duchem počítačI s tabletem je možné pracovat na prezentacích, tvorbě textu nebo s grafickými programy. Zajímavou volbu zejména pro firemní uživatele představuje druhá generace ThinkPad Tablet, který přichází s mnoha vylepšeními.

Předurčen pro pracovní nasazení

V těle tabletu, tenkém jen 10 mm, se skrývá plnohodnotný úsporný procesor Intel Atom. V kombinaci s operačním systémem Windows 8 Pro a podporou kompletní sady kancelářských aplikací Microsoft Office je uživatelům umožněno užívání stejných funkcí a spuštění stejných aplikací, které používají na svém notebooku či stolním počítači.

ThinkPad Tablet 2 váží 600 g a na jedno nabití vydrží fungovat až 10 hodin, což zcela pokrývá potřeby pro práci na cestách nebo na místech s omezenými možnostmi dobití baterie.

Ovládání dotyky i perem

Desetipalcový ThinkPad Tablet 2 disponuje multidotykovým IPS LED displejem. Volitelně může být také vybaven digitizérem, který umožňuje podstatně zpřesnit práci s tabletem.

Kromě dotyků mohou uživatelé tablet ovládat i pomocí pera ThinkPad Pen, které lze zasunout do těla tabletu, čímž se minimalizuje riziko jeho ztráty. Tablet navíc rozpoznává aktivitu na displeji, čímž uživateli umožňuje si při práci o displej opřít dlaně bez obav, že náhodné dotyky nechtěně ovlivní vykonávané činnosti.

Plnohodnotná konektivita

ThinkPad Tablet 2 je možné připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Vybaven je standardním USB připojením, HDMI portem a čtečkou MicroSD karet pro sdílení multimediálních souborů a dokumentů s ostatními uživateli.

S tabletem lze pracovat také jako s notebookem, jelikož je k němu možné připojit dokovací stanici včetně klávesnice.

Bezpečnost – prodejní argument pro firmy

Kvalitní zabezpečení zařízení je důležité a ve firemním prostředí to platí dvojnásobně. Častým problémem ve firmách bývá únik citlivých informací, a proto je ThinkPad Tablet 2 vybaven bezpečnostním čipem, který uložená data šifruje.

Uživatelé tabletu mohou také využívat služeb, které jsou spojeny s podporou produktů ThinkPad. Patří k nim například prémiová technická podpora, ochrana proti nečekaným nehodám nebo servis přímo u zákazníka do druhého pracovního dne.


 

Distribuce v ČR: AT Computers, SWS, Tech Data Distribution

Distribuce v SR: Asbis SK, eD system Slovakia, SWS Distribution 

Zdroj: Lenovo, ChannelWorldKomentáře